نماینده ایلام در مجلس خبرگان رهبری: طرح‌های بزرگ توسعه استان نباید در پیچ و خم‌های اداری و بروکراسی بماند

ماينده مردم ايلام در مجلس خبرگان رهبري گفت: طرح‌هاي بزرگ توسعه استان نبايد در پيچ و خم‌هاي اداري و بروكراسي بماند و كاري كه يك ماه زمان مي‌خواهد چندين ماه طول بكشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمجتبي طاهري با بيان اين مطلب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: نظام ما بر پايه اساس اسلام و مبتني بر اصل مترقي و محكم ولايت فقيه است و در مسير اسلام طي طريق مي‌كند و اسلام هم حكومت را به عنوان هدف نگاه نمي‌كند و حكومت وقتي توجيه دارد كه بتواند در خدمت رشد و‌ترقي بندگان خدا قرار گيرد و آنها را در جهت بندگي خدا و كمال انساني سوق دهد.

وي با اشاره به اين كه رساندن انسان به مقام معنوي خالي از مسائل مادي نيست گفت: انسان اگر بخواهد معنويات را‌ترقي بدهد،‌ بايد از ماديات استفاده كند و حكومت بايد به گونه‌اي شرايط را فراهم كه افراد هم به لحاظ مادي و هم به لحاظ معنوي رشد پيدا كنند تا بتوانند در دنيا الگو باشند و كارآمدي اسلام را در دنيا توسعه بدهند و جامعه‌اي با خصوصيات برجسته معنوي و مادي را فراهم كنند.

نماينده مردم ايلام در مجلس خبرگان رهبري افزود: در طول سي سال گذشته با وجود فراز وفرودهاي بسيار، انقلاب اسلامي همين مسير خدمت‌رساني را پيموده است.

وي با اشاره به طرح‌هاي مصوب دولت در سفر استاني گفت: طرح‌هاي بزرگ و خوبي همچون پروژه ملي راه ايلام حميل كرمانشاه و پتروشيمي‌دهلران، توسعه بازارچه‌ مرزي و... به تصويب دولت رسيده است و از طرفي نيز افراد سرمايه‌گذار، آمادگي دارند در طرح‌هايي نظير راه‌آهن ايلام، فولاد، مجتمع بزرگ تجاري مهران، و نيروگاه برق سرمايه‌گذاري كنند، ولي گره‌هاي اداري اجازه به بهره‌برداري رسيدن سريع يا شروع به كار سرمايه‌گذاران خصوصي را نمي‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين طاهري ادامه داد: خيلي بيشتر سريع‌تر و بهتر از اين‌ها مي‌توان كارها را انجام داد، طرح‌هاي بزرگي براي استان در نظر گرفته شده است، اما در بهره‌برداري از آنها هنوز انتظارات برآورده نشده و مسوولان استان بايد با دقت و ظرافت بيشتر و سرعت عمل افزون‌تري به آنها بپردازند تا كام مردم شيرين شود هر چند عملكرد استاندار ايلام رضايت بخش است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز