فرماندار دره شهر: سد سیمره ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار دره شهر گفت: پروژه عظيم و ملي سد سيمره هم اكنون با 55 درصد پيشرفت فيزيكي در شهرستان دره شهر در حال اجراست و در صورت مثبت بودن مطالعات 11 هزار هكتار از اراضي پايين دست خود در اين شهرستان را آبياري مي‌كند.

رياض خيتال، با اعلام اين خبر به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت:‌ اين طرح 150 ميليارد تومان اعتبار دارد كه اعتبار آن از اعتبارات عمراني كل استان ايلام نيز بيشتر است و تاكنون 60 متر از طول تاج آن بتن ريزي شده است.

وي با بيان اين كه در جريان سفر رييس جمهور به منطقه بنا شد مطالعه‌اي صورت گيرد تا اختصاص يك دريچه‌ي كوچك به منظور آبياري اراضي كشاورزي پايين دست سد در اين شهرستان امكان سنجي شود، گفت:‌ تا پايان مطالعات، نظري قطعي در اين مورد نمي‌توان داد.

فرماندار دره شهر از به بهره برداري رسيدن دو طرح بزرگ در اين شهرستان همزمان با ايام دهه‌ي فجر خبر داد و اضافه كرد:‌ مخازن ذخيره سوخت واقع در شهرستان دره شهر كه سوخت زمستاني و بنزين استان ايلام و برخي استان‌هاي هم جوار را ذخيره سازي مي‌كند و نياز استان به حمل سوخت توسط بونكر را از استان‌هاي ديگر رفع مي‌كند، در دهه فجر به بهره برداري مي‌رسد.

وي خاطرنشان كرد: سد انحرافي و خط انتقال آب ماژين كه حدود 2000 هكتار از اراضي دمرود،‌ گدارنمك و بان زرگه را آبياري قطره‌اي خواهد كرد نيز در اين ايام الله دهه‌ي فجر به بهره برداري خواهد رسيد.

خيتال آغاز ساخت ايستگاه پمپاژ آب ارمو در كنار رود سيمره را توسط شركت جهاد نصر از ديگر پروژه‌هاي شهرستان ذكر كرد و گفت: اعتبار امسال اين پروژه 860 ميليون تومان است و كل پروژه 10ميليارد تومان اعتبار نياز دارد كه دو هزار هكتار را آبياري مي‌كند.

فرماندار دره شهر به طولاني شدن انجام بهسازي راه ايلام - دره شهر اشاره كرد و گفت: اين طرح با كمبود اعتبار رو به روست و پيمانكاران آن مطالبات زيادي دارند به گونه‌اي كه يكي از آن‌ها تعطيل شده است.

وي همچنين ساخت پست 230 كيلو وات اين شهرستان را ياد آور شد و اضافه كرد:‌ اين پروژه نيز 20 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز