متن نامه سرگشاده جبهه مشارکت منطقه ایلام به رئیس جمهور

بسم الله الرحمن الرحیم

 " و لتکن منکم امۀ یدعون الی الخیر یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر و اولئک هم المفلحون "

 نامه سر گشاده جبهه مشارکت ایران اسلامی منطقه ایلام خطاب به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

 ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ! حضور حضرتعالی و هیاُت محترم دولت جمهوری اسلامی را در جمع مردم فهمیده و محجوب ایلام گرامی می داریم و امید آن را داریم که در سفر دوم خویش به این استان محروم ، حضورتان منشا خیر و برکت باشد .

 در این راستا حزب مشارکت ایران اسلامی منطقه ایلام بر اساس تعهدی که در پیشگاه خداوند متعال ، انقلاب، نظام و مردم شریف ایران و ایلام دارد ، توجه شما را به موارد ذیل معطوف می دارد : جناب آقای احمدی نژاد ! مصوبات هیاُت دولت در سفر اول در شاُن مصوبه هیاُت وزیران برای یک استان محروم چون ایلام نبوده و بیشتر آنها در قامت یک تصمیم شورای برنامه ریزی شهرستان قرار می گیرد .

 سرمایه گذاری در مقوله بنگاه های کوچک زودبازده اقتصادی بواسطه عدم برنامه ریزی دقیق در اجرا و نظارت ، در مسیر مناسب طرحها قرار نگرفته و به سمت بازارهای کاذب و واسطه گری همچون دلالی زمین و مسکن سوق داده شده است آنچنان که خرید یک آپارتمان کوچک برای یک شهروند ایلامی به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است .

 بیداری غول تورم در استانی که بیشترین جمعیت اقشار آسیب پذیر و تحت پوشش نهاد های حمایتی را دارا        می باشد چنان کمر شکن شده است که مردم برای تامین مایحتاج اولیه زندگی خویش درمانده اند در حالیکه علیرغم درآمد بی سابقه از محل فروش نفت و فرآورده های آن هنوز مردم چشم انتظار پول نفت بر سر سفره های خویش می باشند . آقای رئیس جمهور ! علی رغم آنکه مسئولین استان ،اجرای مصوبات دور اول سفر هیاُت دولت به استان را 100 درصدی اعلام می کنند ، اما متاُسفانه شاهد اثرات ملموس و قابل لمس اجرایی این مصوبات در زندگی روزمره مردم نمی باشیم .

 حال اگر ما نیز بر گفته مسئولین صحه بگذاریم این سوال را داریم که اجرای 100 درصدی این مصوبات ، چقدر استان ایلام را به اصفهان مورد نظر حضرتعالی نزدیک ساخته است و چند قدم مانده تا انتظار رسیدن به اصفهان به پایان برسد ؟

رئیس جمهور محترم ! در خصوص اشتغال نیز اگر به آمار ، ارقام و گزارشهایی که توسط مسئولین استان ، قبل و در زمان حضور حضرتعالی در استان در مورد میزان اشتغال ایجاد شده، ارائه می شود بسنده کنید قطعا باید برای تاُمین نیروی کار در استان دست به دامن سایر استان های کشور شویم ، حال اگر به لایه های مختلف اجتماعی استان نگاهی بیندازید با انبوهی از وامهای پرداخت نشده ، تعداد زیاد جوانان بیکارجویای کار و ... رو به رو خواهید شد که از وضعیت نامناسب اشتغال دراین استان حکایت می کند .

 آقای رئیس جمهور ! با توجه به ضعف بخش خصوصی در استان ، سرمایه گذاری دولت در امور زیر بنایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است . همچنین تلاش در جهت ایجاد اشتغال پایدار و مولد بدون سرمایه گذاری دولت در بخش های صنعت ، کشاورزی و خدمات ، شعاری بیش نخواهد بود ، گر چه اولویت با تکمیل طرحهای نیمه تمام و مشکل دار است . در مقوله ترابری و نگاه به حال و آینده استان پیشنهاد می گردد در بخش ناوگان ریلی و هوایی توجه مضاعفی صورت پذیرد .

 آقای رئیس جمهور ! قطعاُ گزارش های متعددی از منابع مختلف در خصوص وضعیت نگران کننده ی فرهنگیان کشور به دست حضرتعالی می رسد و به اعتراف اسناد و مدارک مالی و تایید وزیر مستعفی ،وزارت آموزش و پرورش 2100 میلیارد تومان کسری بودجه و مبلغی در حدود 400 میلیارد تومان معوقات مالی دارد و سازمان آموزش و پرورش استان ایلام با ترکیب 13 هزار فرهنگی ، 58 میلیارد تومان کسری بودجه را یدک می کشد که این امر حاکی از اختلاف فاحش دریافت ها و پرداخت های موجود میان این دستگاه با سایر نهاد ها و ارگانهاست ؛ حال این سوال مطرح است که آیا با این وضعیت نا مناسب مالی می توان به پرورش نسل انسان ساز که آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بیمه می کند امیدوار بود ؟

 رئیس جمهور محترم !جوانان این خاک و بوم خواهان حرکت همپا با سایر جوانان کشور عزیزمان هستند ؛ جوانانی که گرچه در گذشته دیپلمه های بدون شغل بودند اما امروز تحصیل کردگانی بیکارند، شما برای این خیل که اگر به هرز بروند آبِ رفته است و اگر در مسیر بمانند سدی عظیم برای مصرف درست انرژی در راستای سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند بود ، چه تدبیری اندیشیده اید ؟ امروز زنان ما همچنان که در گذشته دوشادوش مردانشان 8 سال دفاع مقدس را پیروزمندانه از سر گذرانده اند امروز خانه نشینانی هستند که بعضا با غول بزرگ خود سوزی دست و پنجه نرم می کنند ،فکر نمی کنید در مدیریت کلان و به طبع آن مدیریت استان این قشر سازنده را دخیل باید کرد ؟ مردم ایلام ، پیشینه تمدن چند هزار ساله ی ایرانند و به بیان مشاور ارشد شما ، تمدن ایران دوران جنینی خود را از ایلام آغاز نموده است ، حال اماکن فرهنگی برای بالنده نمودن این استان و این تمدن کهن کجاست ؟ این مردم اوقات فراغتشان را چگونه بگذرانند ؟

 آقای رئیس جمهور ! همه دلسوزان نظام در خصوص وضعیت ویژه کشور در عرصه بین المللی به اجماع نظر رسیده اند و خروج از این شرایط ویژه ، نیازمند تدبیر و عقلانیت در عرصه سیاست می باشد ؛ یکی از راهکارهای اساسی برای برون رفت از این شرایط ، برگزاری انتخابات آزاد ، عادلانه و سالم می باشد . امید است در شرایطی که برگزار کنندگان انتخابات از یک جناح سیاسی خاص می باشند فرصت حضور همه سلیقه های معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم گردد تا همگی اعتقاد راسخمان را به آرمان های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که همانا " میزان را راُی ملت می دانست " به اثبات برسانیم .

انشا الله و سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 جبهه مشارکت ایران اسلامی منطقه ایلام  چهاردهم آذر ماه یک هزاروسیصد وهشتاد وشش

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز