استاندار ایلام از روند عملیات ساخت "موزه تاریخ طبیعی" انتقاد کرد

استاندار ايلام از روند عمليات ساخت "موزه تاريخ طبيعي و تنوع زيستي" در اين استان انتقاد كرد.

"علي‌محمد آزاد" روز سه‌شنبه در جريان بازديد رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور از اين پروژه گفت: وضعيت كيفي و كمي اجراي اين پروژه به عنوان يكي از مصوبات سفر استاني هيات دولت نامناسب است.

وي اظهار داشت: متاسفانه در اجراي اين پروژه از مصالح ساختماني كم كيفيت استفاده و اصول ايمني و استانداردهاي لازم رعايت نشده است.

وي پيشرفت فيزيكي اجراي اين طرح را بسيار كم دانست و تاكيد كرد: اگر اين پروژه زودتر و با كيفيت مناسب اجرا نشود، عمليات اجرايي آن به پيمانكار ديگري واگذار خواهد شد.

استاندار ايلام همچنين از نبود نظارت و توجه مسوولان سازمان حفاظت محيط زيست ايلام بر اجراي اين پروژه انتقاد كرد و گفت: نبود نظارت بر اجراي اين پروژه باعث هدر رفتن اعتبارها و بودجه‌هاي عمومي شده است.

وي خواستار نظارت هرچه بيشتر محيط زيست ايلام بر اجراي اين پروژه شد.

دكتر "فاطمه واعظ جوادي" رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور نيز بر نظارت دقيق تر بر اجراي اين پروژه تاكيد كرد و گفت: مسوولان محيط زيست ايلام بايد بر اجراي اين پروژه به عنوان يك پروژه ملي و ماندگار نظارت جدي‌تري داشته باشند.

اجراي پروژه "موزه تاريخ طبيعي و تنوع زيستي" يكي از مصوبات هيات دولت در استان ايلام است كه در سطحي به زيربناي يك هزار و ‪ ۱۵۰‬متر مربع با اعتبار پنج ميليارد ريال به تصويب هيات دولت رسيده است.

اجراي اين پروژه كه از سال گذشته با تخصيص يك ميليارد و ‪ ۶۰۰‬ميليون ريال آغاز شده تاكنون حدود ‪ ۲۵‬درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

اين پروژه در پارك جنگلي چغاسبز واقع است و هدف از اجراي آن ايجاد مكاني علمي، آموزشي، پژوهشي و تفريحي است كه به محلي براي تحقيقات و بررسي روند تكامل حيات گونه‌هاي مختلف جانوري و گياهي تبديل شود.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور براي بررسي وضعيت موجود محيط زيست استان به ايلام سفر كرده است.

حدود ‪ ۸۷‬درصد مساحت استان ايلام را عرصه‌هاي طبيعي و جنگلي تشكيل مي‌دهد و تاكنون ‪ ۱۰‬اثر طبيعي ملي در استان ايلام شناسايي و به ثبت رسيده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 1روز