قنبری در آستانه سفر دوم دولت به ایلام: دلایل اجرایی نشدن برخی مصوبات سفر گذشته را پیگیری می‌کنیم

نماينده‌ي مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي، در آستانه‌ي سفر دوم هيات دولت به ايلام، با انتقاد از اجرايي نشدن برخي مصوبات سفر گذشته، گفت: مسوولين اجرايي استان بايد به شدت از اظهارنظرهاي گمراه كننده بپرهيزند، و با ارايه‌ي آمارهاي نادرست ذهنيت‌هاي غلط ايجاد نكنند، چرا كه اين اظهارات غيرواقعي مشكلات زيادي را بر سر راه توسعه‌ي استان ايجاد خواهد كرد.

داريوش قنبري در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به اظهارات اخير مسوولان اجرايي استان در خصوص اجرايي شدن 100 درصد مصوبات دور اول سفر رياست جمهوري و توسعه‌يافتگي استان اشاره و اضافه كرد: در خوش‌بينانه‌ترين حالت متاسفانه تنها كمتر از 40 درصد مصوبات هيات دولت در استان ايلام اجرايي شده است كه البته بيشتر اين ميزان نيز شامل مصوباتي است كه به صورت توافقي بين دستگاه‌هاي مختلف در خصوص جا به جايي امكانات و مسائل اين چنيني بوده است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: متاسفانه آن دسته از مصوباتي كه براي دولت بار مالي داشتند تقريبا دست نخورده باقي ماندند يا اجرا نشده‌اند و يا روند بسيار كندي داشته‌اند، و قسمت عمده‌اي از اعتبارات نيز تخصيص پيدا نكرده است و مقدار ناچيز تخصيص‌يافته هم به صورت جزيي و قطره‌چكاني بوده است.

نماينده‌ي مردم ايلام، ايوان، مهران و شيروان چروادل در خانه ملت افزود: من وكيل دولت نيستم، بلكه وكيل مردم هستم و اگر قرار باشد من هم آمارهاي نادرست مسوولان اجرايي را تاييد كنم به مردم و به سوگندي كه در مجلس ياد كرده‌ام، خيانت كرده‌ام.

قنبري در ادامه براي اثبات ادعاي خود به برخي از مصوبات اجرا نشده اشاره و اضافه كرد: احداث تصفيه‌خانه فاضلاب سرابله و تصفيه‌خانه شهرستان ايوان دو تا از مصوبات هيات دولت بودند كه حتي يك درصد هم اجرايي نشده‌اند، و در كنار آنها اختصاص 35 ميليارد تومان براي تكميل راه ايلام - حميل از ديگر مصوبات بود كه به هيچ وجه تخصيص نيافته است و پيشرفت اين پروژه نيز با همان سرعت گذشته بوده و چندان رضايت‌بخش نيست.

قنبري در ادامه گفت‌وگو با ايسنا به مصوبه‌ي ديگر هيات دولت در خصوص اختصاص 70 ميليارد تومان به منظور تسريع در پروژه‌هاي نيمه تمام دخيل در توسعه‌ي استان اشاره و خاطرنشان كرد: طبق اين مصوبه قرار بود تا پايان سال 1384 مبلغ 30 ميليارد تومان و تا پايان سال 1385 نيز مبلغ 40 ميليارد تومان ديگر به استان تخصيص يابد كه در مجموعه پس از گذشت هشت ماه از سال 1386 تاكنون تنها مبلغ 26 ميليارد و 600 ميليون تومان از اين اعتبارات تخصيص‌يافته است.

وي به اجرايي نشدن برخي مصوبات ديگر سفر هيات دولت نظير بخشودگي سود ديركرد كليه‌ي وام‌هاي بخش كشاورزي و تعويق دو ساله بازپرداخت اين وام‌ها اشاره كرد و گفت: متاسفانه مصوبات دور گذشته بسيار در سطح پاييني بوده و اصلا در كلاس تصميمات هيات دولت نبودند، ولي با اين اوصاف همان‌ها هم اجرايي نشده‌اند.

نماينده‌ي مردم ايلام در مجلس افزود: من نمي‌دانم دليل كندي كار و نتيجه ندادن آن چيست؛ شايد زحمت بدون تفكر و تلاش بدون برنامه‌ريزي و كار كارشناسي باعث شده است كه نتايج ملموسي در سطح جامعه ديده نشود و مردم شاهد بهبود اوضاع نباشند.

قنبري با بيان اين‌كه آهنگ توسعه‌ي استان ايلام چندان شتاب نگرفته است و پروژه‌هاي عمراني چندان مهمي در مصوبات هيات دولت در استان ايلام ديده نمي‌شود، گفت: مصوبات دولت در استان ايلام اصلا در كلاس پروژه‌هاي عظيم عمراني دولت‌هاي گذشته در ايلام نيستند، و متاسفانه برخي مسوولان اجرايي تلاش مي‌كنند پروژه‌هاي عمراني بزرگ دولت‌هاي گذشته نظير پتروشيمي و پالايشگاه گاز ايلام، سد دو برج، تونل ايوان – ايلام و ... را به نام دولت كنوني جلوه دهند و تمام كنند.

وي با اشاره به اين كه ما در جريان سفر دوم هيات دولت به استان به شدت پيگير مساله‌ي دلايل اجرايي نشدن قسمت عمده‌ي مصوبات سفر گذشته و مطرح كردن گله‌مندي مردم خواهيم بود، اضافه كرد: ما نگران هستيم كه همچون سفر گذشته «نمود» اين سفر هم بيشتر از «بود» آن باشد و سفر بيشتر جنبه‌ي تبليغاتي به خود بگيرد و بيشتر به صورت يك ارتباط منولوگ از طرف رييس جمهور باشد تا يك ارتباط دو طرف و ديالوگي

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز