بانک ملت ۲۱۵۰ نفر شهروند ایلامی را صاحب شغل کرد

مدیر بانک ملت استان ایلام از پرداخت بیش از 180 میلیارد ریال تسهیلات به 734 فقره طرح در قالب بنگاه های کوچک و زودبازده خبر داد و گفت: این تسهیلات زمینه اشتغالزایی حدود یکهزار و 600 نفر را فراهم کرده است.

به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران«ایسکانیوز» سعید بنی اسدی با بیان این نکته که این بانک در 220 طرح تولیدی بزرگ در استان ایلام مشارکت کرده است، ادامه داد: بانک ملت در این طرح ها بیش از 92 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و سبب ایجاد شغل برای حدود 550 نفر شده است.
وی تولید آجر ماشینی ، صنایع غذایی ، تولید قند حبه ، تولید موزاییک ، تولید شن و ماسه ، خدمات فنی و مهندسی ، تولید بتن و شرکت های تعاونی را از جمله این طرح ها ذکر کرد و اظهار داشت: در عین حال ، بانک ملت ایلام بیش از 9 میلیارد ریال نیز به بیش از یکهزار و 850 نفر معرفی شده از سوی صندوق مهر امام رضا (ع)وام ازدواج پرداخت کرده است.
به گفته بنی اسدی، بانک ملت ایلام در سال گذشته مبلغی بالغ بر 19 میلیارد ریال نیز بابت از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به مردم این استان تسهیلات داده است، ضمن این که سهمیه این بانک برای سال جاری هم 209 فقره برای خودروهای فرسوده و 62 فقره برای تاکسی های درون شهری است که برای پرداخت تسهیلات به شعب ارجاع شده است.
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت ،گندم حدود 55 هزار کشاورز ایلامی را نیز در سال جاری خریداری کرده است ، یادآور شد :در این طرح حدود 474 میلیارد ریال از سوی شعب بانک ملت به صورت نقدی به گندمکاران پرداخت شده است.
مدیر بانک ملت ایلام تعداد کارت های صادره از سوی شعب این بانک تا پایان مهر ماه را بیش از 24 هزار فقره اعلام کرد و گفت:از این تعداد بیش از 6 هزار و 100 فقره به ملت کارت ، حدود پنج هزار و 500 فقره به کارت هدیه ، سه هزار و 200 فقره به بن کارت و بیش از 9 هزار و 500 فقره به ملت کارت متمرکزاختصاص دارد.
وی اضافه کرد: این بانک در راستای ارایه خدمات نوین به مشتریان خاص خود حدود 7 هزار و 500 فقره انواع کارت بانکی برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و بیش از یکهزار فقره کارت برای کارکنان شهرداری صادر کرده است.
بنی اسدی تعداد حساب های جام این بانک را بیش از 17 هزار فقره ذکر کرد و افزود:تعداد این کارت ها نسبت به پایان سال گذشته بیش از 105 درصد رشد داشته است.
وی به رشد بیش از 5/62 درصدی منابع خصوصی بانک ملت ایلام در پایان مهر ماه و رتبه دوم این بانک در میان بانک های ملت سراسر کشور در این زمینه اشاره کرد و گفت: میزان منابع چهار سپرده این بانک حدود 5/28 درصد و میزان تسهیلات آن حدود 31 درصد بیشتر شده است.
استان ایلام باتوجه به موقعیت محصور جغرافیایی و محروم بودن از خط ریل ، حمل و نقل استاندارد و حتی یک بزرگراه ، از محروم ترین استان های کشور به شمار می رود که برای توسعه ، نیازمند حمایت همه جانبه تمامی نهادهای اقتصادی به ویژه نظام بانکی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز