کارخانه‌های آرد ایلام به دستگاههای "میکروفیلدر" مجهز شدند

مديركل شركت بازرگاني و امور غله ايلام گفت : كارخانه‌هاي آرد اين استان به دستگاههاي جديد "ميكروفيلدر" تجهيز شده‌اند.

"شهياد آبنار" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : اين اقدام در راستاي طرح دولت براي غني‌سازي آرد و پيشگيري از بيماري كم خوني مردم، كار مواد افزودني آهن و فوليك‌اسيد به آرد مصرفي در كارخانه‌هاي آرد ايلام انجام شده است.

وي بدون اشاره به ميزان اعتبار هزينه شده در اين راستا، اظهار داشت: با نصب دستگاه ميكروفيلدر در سه كارخانه استان اكنون اين مواد به ميزان لازم به آرد مخلوط مي‌شود.

وي تصريح كرد: با توجه به وجود بيماري كم خوني ناشي از فقر آهن در كشور ، اين اقدام همزمان با سراسر كشور در ايلام نيز انجام شده است.

آبنار گفت : البته كيفيت آرد براي پخت نان بستگي به مدت زمان نگهداري گندم در سيلو نيز دارد ، زيرا مي‌توان از گندم برداشت شده بلافاصله براي توليد آرد استفاده كرد.

وي افزود: در سالهاي گذشته به دليل كمبود سيلو ذخيره گندم همواره براي افزايش كيفيت آرد با مشكلاتي وجود داشت اما با اين وجود باز گندم توليدي را به نسبت لازم با گندم مانده مخلوط و آرد با كيفيت توليد مي‌شد.

وي، ابراز اميدواري كرد با اقدامات انجام شده بتوان آرد با كيفيت توليد و در اختيار نانواييها قرار داد تا مرغوب براي مردم پخت كنند. وي يادآور شد : سالانه از چهار كارخانه توليد آرد استان ايلام سالانه ‪۹۰‬ هزار تن آرد توليد و ميان ‪ ۴۰۰‬واحد نانوايي توزيع مي‌شود.

سالانه بيش از ‪ ۲۳۰‬هزار تن گندم در استان ايلام توليد مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز