امام جمعه ایلام: قوای سه‌گانه جلوتر از دیگران تبعیت از رهبری را به جامعه ارائه دهند

امام جمعه ايلام گفت: قواي سه‌گانه بايد جلوتر از ديگران تبعيت از رهبري را به جامعه ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدنقي لطفي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر ايلام اظهار داشت: يكي از مهم‌ترين عرصه‌هايي‌ كه بايد حضرت زهرا (س) را الگو قرار دهيم دفاع از حريم ولايت است. 
وي ادامه داد: بايد آحاد ملت به ويژه كارگزاران و قواي سه‌گانه جلوتر از ديگران به ويژه نخبگان و خواص جامعه با تاسي از صديقه كبري (س) تبعيت از رهبري و ولايت فقيه را به جامعه ارائه دهند. 
امام جمعه ايلام اضافه كرد: فاطمه زهرا (س) در اوج مظلوميت، تنهايي و در شرايط بسيار بد جسمي و روحي پروانه‌وار دور شمع وجود امام و مقتداي خويش مي‌گرديد. 
لطفي تصريح كرد: حضرت فاطمه زهرا (ع) جانانه و قهرمانانه‌اي از مقام ولايت و امامت كرد و در اين راه جان پاك خود را تقديم كرد. 
نماينده ولي فقيه در استان ايلام گفت: صديقه كبري زيباترين شعار ولايت‌مداري را در جان و دل حق‌طلبان و پيروان خويش طنين‌انداز كرد‌. 
وي ادامه داد: حضرت فاطمه (س) سخنش با امام و مولاي حق اينگونه بود كه روحم به فداي روح تو و جانم سپر بلاي تو، اگر مي‌خواهيم عزت‌، شكوه و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي در دنيا كه در طول 32 سال شاهد آن بوديم باقي بماند بابد همانند فاطمه زهرا (س) حول شمع پر فروغ ولي فقيه برگرديم و خط و طريق او كه خط راستين صراط مستقيم امام راحل است حركت كنيم. 
امام جمعه ايلام اضافه كرد: امروز دشمنان كينه‌توز در صدد هستند با نفوذ دادن عناصر مزدور خود در بدنه مديريت كلان كشور و القائات شيطاني جايگاه رفيع ولايت را تضعيف كنند. 
لطفي تصريح كرد: اگر ملت ايران به گرمي از مسئولان استقبال مي‌كنند و در مراسم استقبال حماسه‌هاي بزرگ مي‌آفرينند به خاطر عشق به ولايت و رهبري است. 
‌امام جمعه ايلام گفت: مردم مسئولان عالي كشور را مقلد رهبري و در خط امام و مقتداي خود مي‌دانند و اگر روزي احساس كنند مسئولان از راه امام و رهبري فاصله گرفته‌اند و براي خود جايگاه و منزلتي قايلند، قطعا و يقينا راه خود را از مسئولان جدا ‌و آنها را طرد و منزوي مي‌كنند كما اينكه در گذشته نسبت به شخصيت‌هاي كه از امام و رهبري فاصله گرفتند اين را به اثبات رساندند. 
خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش به سالروز شهادت علامه مطهري و روز معلم اشاره كرد و عنوان داشت: شهيد مطهري بهترين الگو در ابعاد فكري، علمي و اخلاقي براي جامعه معلمان و مربيان آموزش و تربيتي است. 
وي ادامه داد: معلمان بايد خصويات برجسته آن شهيد والامقام را در عرصه تعليم و تربيت براي ارتقاي سطح فكري،معنوي، علمي و اخلاقي جوانان و نوجوانان استفاده كنند. 
امام جمعه ايلام همچنين به روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر اشاره كرد و گفت: هلال احمر يكي‌ از مهم‌ترين نهادهاي امداد در كشور ايران اسلامي است. 
خطيب جمعه ايلام خاطرنشان كرد: اين نهاد براي امدادرساني به مردم در شرايط بحراني حوادثي از قبيل سيل، زلزله و ‌... تاسيس شده است. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز