مهران هنوز آباد نشده است

کارشناس مسائل اقتصادی در استان ایلام گفت: شهر مهران آزاده شده ولی هنوز در حد نام خود آباد نشده است.

علیرضا خوشبخت در گفتگو با خبرنگار در ایلام اظهار داشت: شهرستان مهران بدون شک یکی از نقاط مهم و حساس کشور در دفاع مقدس بوده است.

وی ادامه داد: این شهر در طول جنگ تحمیلی دچار خسارتهای فراوان شد ولی بعد از 25 سال از آزادسازی این شهر، مهران هنور بطور کامل آباد نشده است.

این کارشناس افزود: شهر دارای فرصتهای مهم اقتصادی برای ریشه کنی مسائل بیکاری در استان ایلام است ولی از این فرصتها در حال حاضر بطور کامل استفاده نمی شود.

خوشبخت اظهار داشت: با ایجاد بازارچه های مرزی موقت و واردات کالا می توان در جهت توسعه شهرستان مهران تلاش کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهر مهران از هتل مناسب و استاندارد جهت اسکان زائران برخوردار نیست و این شهر نیازمند نگاه ویژه مسئولان کشوری و استانی است.

این کارشناس عنوان کرد: در بحث زیباسازی شهر مهران نیز تلاشهایی صورت گرفته است ولی این شهر به دلیل تردد روزانه پنج هزار زائر نیازمند امکانات و زیباسازی بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: امروز شهرستان مهران و مردم این شهرستان با مشکلات مهم در بخشهای مختلف شهری، اشتغال و..مواجه هستند که باید مسئولان بیشتر توجه کنند.

خوشبخت گفت: در بخش حمل و نقل این شهرستان با توجه به تردد زائران نیازمند توسعه بخصوص بحث راه آهن و فرودگاه است که تاکنون اقدامات لازم انجام نشده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز