شهرداری ایلام عامل سرگردانی متقاضیان تسهیلات بافت‌های فرسوده است

رييس سازمان مسکن وشهرسازي ايلام گفت: اطلاع‌رساني نابهنگام شهرداري ايلام، عامل اصلي سرگرداني متقاضيان تسهيلات بافت فرسوده است.

"مهندس فرشاد دوستي" در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين مطلب، اظهار کرد: محدوده اوليه بافت فرسوده در شهر ايلام 152 هکتار بود، اما در طي بررسي‌هاي کارشناسانه که از شهر ايلام به عمل آمد، اين ميزان به 350 هکتار افزايش پيدا کرده است.

دوستي، درباره تاثير طرح بافت فرسوده در ايلام گفت: اين طرح باعث نوسازي و بهبود مبلمان شهري ايلام و تعريض معابر شهر خواهد شد.

وي در ادامه اطلاع‌رساني شهرداري در مورد اين طرح را در ميان مردم، پيش از تصويب نهايي و تامين اعتبار آن، كار نادرستي دانست و گفت: تاکنون علت اين اقدام که موجب سرگرداني همشهريان ايلامي و ايجاد مشکل براي سازمان مسکن و شهرسازي و شرکت عمران و مسکن‌سازان استان ايلام شده، بر ما پوشيده مانده است.

رييس مسکن و شهرسازي ايلام افزود: تا پايان تيرماه، اعتبارات مربوط به 100 واحد بافت فرسوده تامين خواهد شد.

يکي از کارشناسان شرکت عمران و مسکن‌سازان استان نيز در اين باره گفت: به دنبال

اطلاع‌رساني پيش از موعد محدوده جديد بافت فرسوده شهر ايلام، تاکنون بيش از 200 نفر جهت معرفي به بانک ثبت‌نام کرده‌اند، در حالي که با گذشت چند ماه از سال و دير ابلاغ شدن لايحه، تاکنون بودجه و اعتبار اين طرح تامين نشده است.

وي افزود: وقتي ما با تعدد مراجعه کنندگان مواجه شديم، به ناچار از آنها ثبت‌نام کرديم، اما از آنها تعهد گرفته‌ايم که تا زمان تامين اعتبار و ابلاغ بودجه از هر اقدامي خودداري كنند.

اين کارشناس ادامه داد: با اين که به اين افراد صريحا اعلام کرديم که تا آن زمان، منزل مسکوني خود را تخريب نکنند، اما متاسفانه در حال حاضر شاهد مراجعه مکرر افرادي هستيم که به اين هشدار توجه نکرده و خود و خانواده‌شان را دچار سرگرداني کرده‌اند.

رييس کميسيون عمران و شهرسازي شوراي شهر ايلام نيز در اين رابطه گفت: در طرح اوليه، محدوده بافت‌هاي فرسوده ايلام به مساحت 152 هکتار شامل محلات قديمي شهر در محدوده بلوار امام، ميدان شهدا، خيابان‌هاي سعدي و فردوسي به طورغيرکارشناسانه حذف شده بودند که بعدا اين محلات به محدوده افزوده شد.

"علي طاووس‌نژاد" با بيان اين که شوراي شهر ايلام به منظور کمک به پيشبرد طرح بافت‌هاي فرسوده، مشوق‌هايي از جمله تخفيف 50 درصدي صدور پروانه ساختمان را براي شهروندان ايلامي در نظر گرفته، اظهار داشت: تاکنون از سوي سازمان مسکن وشهرسازي ايلام در خصوص اين که شهرداري افراد بيشتري را به شرکت عمران و مسکن سازان ايلام معرفي كند، هيچ‌گونه مکاتبه‌اي انجام نگرفته است.

عضو شوراي شهر ايلام در پايان گفت: متاسفانه تاکنون سازمان احياء بافت‌هاي فرسوده در شهرداري ايلام تشکيل نشده که اميدواريم در آينده نزديک، شاهد تشکيل اين سازمان باشيم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز