گزارش ایسنا از صفوف شلوغ خودپردازها در ایلام

ارائه نشدن خدمات بهينه از سوي بانك‌ها در بخش خودپردازها و قطع بودن شبكه شتاب در روزهاي اول و آخر هر ماه در ايلام، مشكلاتي را براي مردم اين استان به وجود آورده است.

"هادي احمدي"، شهروند ايلامي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) با اشاره به صفوف طولاني خودپردازها در روزهاي اول و آخر هر ماه در ايلام، گفت: متاسفانه در روزهاي اول و آخر هر ماه خصوصا از زمان اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، ارائه خدمات بانکي به صورت درست انجام نمي‌شود.

وي ادامه داد: در اين ايام نه تنها شبکه شتاب قطع است، بلکه حتي خودپرداز بانک‌ها هم به کارت‌هاي خود نيز خدمات ارائه نمي‌کند و اکثر خودپردازهاي بانک‌ها قطع است.

"کريم اکبري" ديگر شهروند ايلامي هم گفت: متاسفانه در مواقع انتقال وجه، تنها از طريق مراجعه به بانک صادرکننده(شعبه مرکزي)، اين عمل انجام مي‌شود که با وجود فعاليت شبکه شتاب نبايد اين مشکل وجود داشته باشد.

وي با اشاره به اين که شعب برخي از بانک‌ها در اطراف شهر در اکثر اوقات، قابليت ارائه خدمات را ندارند، عنوان کرد: با وجود تحقق دولت الکترونيک و فعال بودن شبکه تبادل اطلاعات بين بانکي و فراگيري خدمات الکترونيکي، چرا بايد خدمات بانکي در استان ما از اين نعمت بي بهره باشد.

براي پاسخگويي به اين شبهات و حل اين مشکلات به سراغ مديرکل بانک ملي و دبير کميسيون بانک‌هاي استان ايلام رفتيم.

مديرکل بانک ملي استان ايلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا) در ايلام، گفت: خدمات جامع پشتيباني بانک ملي در استان ايلام، استفاده مردم از خودپردازهاي اين بانک را بيشتر کرده است.

"عباس کريمي" اظهارکرد: بانک ملي در استان ايلام، مادر بانک‌هاي ديگر محسوب مي‌شود و با ارائه خدمات بانکي جامع توانسته است از سوي مردم‌، اعتماد لازم براي کار با آنها را جلب كند.

وي با بيان اين که خدمات بانک ملي در پشتيباني از خودپردازهاي اين بانک در مقايسه با ساير بانک‌هاي استان جامع‌تر است، افزود: ارائه خدمات و پشتيباني خودپردازهاي ملي، حتي در روزهاي تعطيل باعث شده که مردم بيشتر از اين خودپردازها استفاده کنند.

کريمي، يکي ديگر از دلايل استقبال مردم براي استفاده از" ATM"‌هاي بانک ملي در استان را ارائه خدمات در حين شلوغي و ساعات اوج استفاده از خودپردازها عنوان كرد و گفت:خودپردازهاي بانک ملي هيچ محدوديتي براي کارت ساير بانک‌ها، حتي در ساعات شلوغ ندارند.

وي افزود: اين در حالي است که خودپرداز برخي از بانک‌ها در ساعات پرکار، فقط کارت‌هاي بانک خود را شناخته و ارائه خدمت مي‌کنند.

دبير کميسيون بانک‌هاي استان، سياست‌کاري بانک ملي را روان سازي گردش پول در سطح جامعه دانست و گفت: در سالي که به نام جهاد اقتصادي نامگذاري شده، بانک ملي روان کردن گردش پول در جامعه و در دست مردم بودن را در دستورکار خود دارد.

وي با اشاره به اين که شکستن جريان قفل شده کنوني پول در دست مردم استان در شرايط حاضر از اولويت‌هاي کاري بانک ملي است، خاطرنشان کرد: با شکستن اين جريان و جلوگيري از قفل شدن مجدد آن، مي‌توان گفت که بازار پولي در استان به يک رونق نسبي خواهد رسيد.

کريمي همچنين با بيان اين که عموما در جامعه ايلام در مقايسه با ساير استان‌ها سرمايه‌داران بزرگ جود ندارد، تصريح کرد: استفاده از وام خريد خودرو در استان توسط شمار زيادي از شهروندان و عدم بازپرداخت اقساط اين تسهيلات، نوعي انحصار پولي است که اگر پرداخت شوند، زمينه استفاده تعداد ديگري از شهروندان را براي استفاده از وام‌ها مهيا مي‌کند.

دبير کميسيون بانک‌هاي استان ايلام، بيشترين تعداد دستگاه‌هاي خودپرداز در سطح شهر را متعلق به بانک ملي دانست و بيان کرد: بيشترين تراکنش‌هاي بانکي، با توجه به خدمات بانک ملي در استان توسط اين بانک صورت مي‌گيرد.

نظرات ارسال نظر
  • حسندر تاریخ ۲۴ تير ۱۳۹۰

    نخیر آقای کریمی بانک ملت بیشترین خودپردازهارادراستان دارداین صحیح نیست...همین شعبه میدان معم رانگاه کن

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز