یک واحد نیروگاه سد سیمره سال آینده به بهره برداری می رسد

معاون امور عمراني استاندار ايلام از بهره برداري يك واحد نيروگاه سد سيمره تا پايان سال آينده خبر داد.
به گزارش ايرنا ، 'احمد كرمي' روز شنبه در جريان بازديد از سد و نيروگاه سيمره بيان كرد: پس از آبگيري، اقدام هاي خوب و موثري در حوزه ي اين سد و نيروگاه صورت گرفته است. 
وي با بيان اينكه بتون ريزي سد در ترازهاي پاياني است، اظهار داشت: تا پايان سال 1392 دو واحد ديگر اين نيروگاه نيز به بهره برداري خواهد رسيد. 
كرمي گفت:سد سيمره به عنوان يكي از سدهاي بزرگ كشور، با مهار سيلاب ها و توليد برق، نقش قابل توجهي در توسعه ي استان خواهد داشت. 
سد سيمره يكي از بزرگترين طرح هاي عمراني كشور است كه با اجراي آن گام موثري در زمينه رونق اقتصادي كشور و بويژه مناطق محروم اطراف سد برداشته مي شود. 
سد سيمره از نوع بتني دوقوسي با ارتفاع 180 متر از پي، 202 مترطول تاج و عرض تاج شش متر است كه پس از اتمام مرحله آبگيري آن، درياچه اي به طول 38 كيلومتر و وسعت هفت هزار هكتار و حجم 3.21 ميليارد متر مكعب ايجاد مي ‌شود. 
كنترل سيلاب‌هاي مخرب رودخانه سيمره و تنظيم آب كشاورزي پايين دست اين سد از مهترين اهداف احداث آن در كنار توليد برق است و انتظار مي رود بهره برداري كامل از آن به تقويت استفاده از منابع آبزي پروري و توسعه گردشگري در منطقه نيز كمك كند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 10روز