مشکل گواهینامه، یارانه و شناسنامه معاودین مقیم ایلام

تعدادي از معاودين مقيم ايلام با کارت هويت اتباع خارجي در تماسي با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) از عدم برطرف شدن مشکل گواهينامه خود سخن گفتند.
"احمد قاضي زاده" معاود و دارنده کارت هويت اتباع خارجي به خبرنگار ايسنا گفت: با وجودي‌که سال‌ها به عنوان راننده کاميون در اداره وقت "جهاد سازندگي" مشغول به کار بوده‌ام اما به ناچار مشمول تعديل نيرو شدم و اينک به خاطر نداشتن گواهينامه قادر به ادامه کار در بخش خصوصي نيستم.
وي اظهار کرد: مدت‌هاست مسوولان استان ايلام از تلاش براي برطرف کردن مشکلات‌مان سخن گفته‌اند که متاسفانه اين قضيه در لفافه‌اي از عدم تحقق باقي مانده وهمچنان بدون حل است.
اين معاود مقيم ايلام افزود: براي امرار معاش مجبور شده‌ام يک کيوسک‌ چاي فروشي راه اندازي کنم هرچند کار عيب نيست اما من حامل گواهينامه پايه يک هستم و براي آن سال‌ها زحمت کشيده‌ام و انتظار دارم اين مشکل را هر چه سريعتر برطرف کنند.
وي تاکيد کرد: سي سالي است در ايلام زندگي مي‌کنم و اصولاً شهر ايلام با نام قاضي زاده‌ها گره خورده است بنابراين بنده و بستگانم ريشه در ايلام داريم و بايد مسوولان استان با چنين نگاهي با ما تعامل کنند و مشکلاتمان را حل كنند.
يکي ديگر از معاودين به خبرنگار ايسنا گفت: به خاطر مشکلات پيش رو از جمله نداشتن شناسنامه مجبورم طي هفته جاري با وجودي‌که از درون ناراحتم به همراه دو کودک خود که متولد ايلامند به بغداد برگردم.
وي بدون ذکر نام خود افزود: همشهريان ايلامي با وجود دريافت حق يارانه و کسب وکار از مشکلات فرا روي خود در خصوص امرار معاش مي‌گويند چه رسد به ما که نه يارانه‌اي به ما تعلق مي گيرد و نه حامل شناسنامه‌اي هستيم.
اين معاود اظهار کرد: چگونه مي‌شود با وجود تعديل قيمت حامل‌هاي انرژي و اعلام قيمت واقعي بسياري از کالاها، بنده و امثال بنده که کاسب کار هستيم به معيشت خود در چنين فضايي ادامه دهيم.
پيشتر معاون سياسي، امنيتي استاندار ايلام درباره اين قبيل مشکلات معاودين مقيم ايلام به خبرنگار ايسنا گفته بود؛ طي نامه نگاري‌هايي که با تهران انجام گرفته درصدد حل مشکلات اين افراد هستيم.
حجت الاسلام صحبت الله رحماني افزود: باور داريم که معاودين داراي مشکلاتي هستند اما ما نيز تلاش مي‌کنيم تا اين مشکلات را برطرف کنيم.
به گزارش خبرنگار ايسنا، استاندار ايلام نيز پيش از اين در گفت‌وگويي با يک معاود که از وي درباره حل مشکل يارانه‌ها پرسيده بود، اظهار کرد: براي حل اين مشکل با وزارت کشور مکاتبه شده است.
"مجتبي اعلايي " اضافه کرد: انشاء الله مشکل يارانه معاودين استان برطرف خواهد شد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز