هیچ روستانشینی در ایلام، از بی آبی مهاجرت نکرده است

مديرعامل شرکت آبفار ايلام اعلام کرد: نمونه برداري‌هاي به عمل آمده در سطح روستاهاي استان نشان مي‌دهد هيچ روستانشيني در ايلام، از بي آبي مهاجرت نکرده است.
"احمد دوستعلي" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) افزود: باوجود اينكه مدت‌هاست با سال‌هاي خشک و کم بارشي مواجه هستيم اما تحقيقات و آمارها نشان داده هيچ يک از روستاييان سطح استان ايلام به خاطر نبود آب يا کم آبي محل زندگي خود را ترک نکرده است.
وي تاکيد کرد: تدابير انديشيده شده سال‌هاي اخير از جمله تامين به هنگام اعتبارات پولي و ايجاد فرآيند آبرساني سيار با کمک بخش خصوصي باعث شده تا حدود زيادي فضاي بي آبي‌هاي اخير در روستاها کم رنگ تر نشان دهد.
دوستعلي همچنين از برنامه ريزي‌هاي آموزشي آبفار روستايي با انگيزه هدفمندسازي مصرف آب در روستاها نيز خبرداد و گفت: متاسفانه سطح منابع آبي استان به خاطر خشکسالي‌هاي اخير پايين آمده با اين حال با برنامه ريزي در حال اجرا مشکلات بي آبي‌هاي اهالي روستاها کمتر شده است.
وي با تاکيد براينکه از جمله مسووليت‌هاي شرکت آبفار روستايي تامين آب آشاميدني با کيفيت و کنترل شده است افزود: در صدد هستيم با جايگزيني خطوط انتقال آب آشاميدني روستاها و توسعه شبکه توزيع سطح هدر روي آب در اين مناطق را به حداقل برسانيم.
تعداد روستاهاي ايلام 560 روستاست.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز