معاون استاندار ایلام: نباید سوءاستفاده اخیر مالی را با دولت یا رئیس آن مرتبط کرد

معاون سياسي امنيتي استاندار ايلام گفت: نبايد زحمات گذشتگان را زير سئوال ببريم، آنها نيز زحمت کشيدند و سنگ‌بنايي را گذاشتند و ما آن را تکميل كرده، در خدمت مردم قرار مي‌دهيم، همان‌طوري که ما زيربنايي مي‌سازيم تا آيندگان تکميل كنند و در خدمات مردم قرار دهند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "صحبت‌الله رحماني"، افزود: مديران بايد در راستاي خدمت به مردم کارهاي انجام شده را ليست‌بندي كنند و در معرض قضاوت افکار عمومي قرار دهند.
وي به برخي موضوعات رسانه‌ها درباره نحوه کارکرد دولت در ايلام که در هفته دولت و بعد از آن انتشار يافت، اشاره كرد و گفت: عده‌اي اصرار دارند بگويند کاري نشده است و اين امر ناشي از چند عامل است که مهمترين آن نزديکي دوران انتخابات مجلس يا پايان عمر کاري دولت دهم است.
رحماني اضافه کرد: مي‌گويند پروژه‌ها تعطيل است و با سياه‌نمايي اصرار دارند عملکردها را ضعيف جلوه دهند. ما مي‌گوييم کدام پروژه تعطيل شده؟ قبول داريم در کارهايي که بخش خصوصي متولي آنهاست کندکاري يا توقفي حاصل شده، اما اين مشکل، مشکل آنهاست که بايد به دنبال سرمايه و پول بروند و کارهاي نيمه‌تمام را تمام کنند.
وي گفت: متاسفانه اگر ضعفي وجود داشته باشد همه نوک پيکانها را متوجه استاندار ايلام مي‌کنند؛ در حالي‌که مديران که مسئول کارکردها هستند از اين حملات رسانه‌ها يا افراد، دور مي‌مانند و اين يک مشکل است.
معاون استاندار ايلام، به انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و گفت: اجازه نمي‌دهيم فضاي کاري فعلي دستگاههاي دولتي به فضاي انتخاباتي تبديل شود، زيرا هنوز 5 ماه به انتخابات مجلس مانده، هرچند ما در ايلام آماده‌ايم انتخابات را همين فردا برگزار کنيم.
وي با اعلام اينکه 8 هزار هيئت اجرايي در سراسر استان ايلام مسئوليت اجرايي انتخابات اسفند مجلس را برعهده خواهند داشت، تاکيد کرد: اينکه يک تعدادي نامزد احتمالي در محافل يا خانه‌ها اقدام به تبليغ کنند کاري طبيعي است، زيرا در اين موضوع چيزي براي بيان، به آن نحوي که بايد و شايد باشد، ديده نمي‌شود.
معاون استاندار ايلام به نحوه برگزاري نمايشگاه "مهر و اميد" در هفته دولت اشاره کرد و گفت: متاسفانه هرچند در اين نمايشگاه کارهايي انجام شد اما هم ما کم‌کاري کرديم و هم رسانه‌ها کم‌کار نشان دادند.
رحماني اين کم‌کاري را ناشي از يک‌سري نگاههاي سياسي دانست و گفت: بعضي‌ها اينک که فضا را باز مي‌بينند باز هم کارهايي که از اول انجام مي‌داده‌اند همچنان به همان شيوه بزرگ‌نمايي و سياه‌نمايي ادامه مي‌دهند.
وي به سوءاستفاده اخير مالي(300هزار ميليارد توماني) و چگونگي برخورد رسانه‌ها از جمله در استان ايلام با آن اشاره کرد و گفت: خطايي انجام شده و بايد با آن خطا برخورد شود ولي نبايد اين موضوع را با دولت يا رئيس آن مرتبط کرد.
معاون استاندار ايلام با تاكيد بر اينکه اگر در هر دولتي خطايي حاصل شود بايد برخورد شود، افزود: در دولت دهم در همين استان ايلام پروژه‌هاي ناتمام تمام شد.
وي همچنين گفت: در موضوع مسکن مهر آنچنان کارهايي شده که در مواردي واحدهاي مسكوني اضافي داريم، گازرساني حتي به دورترين روستاها انجام شده و کارهاي بزرگ ديگري مانند سدسازي انجام شده است.
به گزارش ايسنا، معاون عمران استاندار ايلام نيز گفت: از هفته دولت در سال 84 تا هفته دولت در سال 90 در ايلام در مجموع 2858 پروژه با کاربريهاي مختلف با اعتباري بالغ بر 1520 ميليارد تومان در استان ايلام به بهره‌برداري رسيده است.
"احمد کرمي" افزود: از آنجا که نمي‌خواهيم براي دولت تعهدي غيرقابل اجرا به‌وجود بياوريم امسال در هفته دولت همچون سالهاي قبل اقدام به کلنگ‌زني نکرديم و فقط پروژه‌هايي را که احداث آنها مدتهاست شروع شده، افتتاح کرديم.
وي، مديريت ضعيف و عدم اختصاص به‌هنگام اعتبارات را عوامل شاخص در تعطيلي يا توقف پروژه‌ها برشمرد و گفت: متعارف است که مي‌گويند براي تکميل يک پروژه، آن پروژه بايد زخمي بردارد اما ما مي‌گوييم اين زخم نبايد به هدررفت سرمايه منجر شود و به همين علت است که در ايلام با دغدغه زياد طرح‌ها دنبال مي‌شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 11روز