فرمانده انتظامی ایلام خبر داد:افزایش ۴۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان/ ماهواره مهمترین عنصر ازهم پاشیدگی نظام خانواده

فرمانده ناجای ایلام گفت: افزایش کشف مواد مخدر حشیش و شیشه در استان یک زنگ خطری برای جوانان و نوجوانان بوده که خانواده‌ها باید بیشتر از فرزندان خود مراقبت کنند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام ،سردار «علی دولتی» در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: ماهواره مهمترین عنصر از هم پاشیدگی نظام خانواده بوده لذا ضروری است که والدین برای حفظ بقای زندگی خود از استفاده از ماهواره دوری کنند.

 وی با بیان اینکه ماهواره و بخصوص شبکه‌های غربی تمام اتفاقات دنیا را برعکس و به نفع خود منعکس می‌کنند افزود: دشمنان انقلاب سعی دارند با نفوذ ماهواره ارزش‌ها و اعتقادات جامعه را به چالش بکشند.

 دولتی از کاهش 18 درصدی سرقت، 20 درصدی خودکشی، 29 درصدی قتل، 2 درصدی شرارت و زورگیری طی چهار ماهه امسال در سطح استان خبر داد و گفت: علاوه بر این طی 4 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که علت آن هم برخورد قاطع باندها و قاچاقچیان عمده بوده است.

 فرمانده نیروی انتظامی استان خاطرنشان کرد: افزایش کشف حشیش و شیشه در استان یک زنگ خطری برای جوانان و نوجوانان بوده که خانواده‌ها باید بیشتر از فرزندان خود در برابر این بلای خانمانسوز مراقبت کنند.

 وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه امسال کشف سلاح و مهمات 6 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: طی روز گذشته یک محموله 35 قبضه‌ای اسلحه شکاری کشف و ضبط شده است.

 دولتی ادامه داد: طی دوسال گذشته 16 فقره قتل در استان به وقوع پیوسته بود که همه آنها کشف و عاملان دستگیر شده‌اند.

 فرمانده ناجای استان از افزایش دوبرابری دوربین‌های در سطح شهر ایلام برای کنترل اجتماعی خبر داد و گفت: نمی‌توانیم سر هر کوچه و خیابان یک مامور بگذاریم لذا با استفاده از دوبین‌های مدار بسته راحت می‌توان امور را کنترل کرد.

 وی با بیان اینکه دو نفر از عوامل سرقت مسلحانه طلا فروشی محله پارک کودک شهر ایلام دستگیر شده‌اند، افزود: با توجه به اینکه متهمان حین ارتکاب جرم از نقاب اسفاده کرده‌اند لذا تشخیص آنان سخت است اما دلایلی وجود دارد که ثابت می‌کند این دو نفر باعث سرقت از طلا فروشی شده‌اند اما هنوز طلاها کشف نشده و تحقیقات در این راستا ادامه دارد.

 دولتی قانون گریزی را بدترین آسیب برای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان اجازه قانون گریزی به کسی داده نمی‌شود چرا که موجب تبعات بیشتر و بدتری برای جامعه می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 14ماه و -15روز