سفره‌ی افطار ۵ هزار نفری در ایلام

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره)،استان ایلام گفت: یکی از برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال برگزاری سفره‌ی افطار 5 هزار نفری خانواده‌های ایتام و نیازمند کمیته امداد در یکی از اماکن عمومی شهر ایلام است.

«حسین محسنی‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، در تشریح فعالیت‍‌‌های ماه رمضان به طرح "مفتاح الجنه" اشاره و اظهار کرد: دراین طرح مدیران و خیرین به منازل فقرا دعوت و از نزدیک در جریان زندگی این خانواده‌ها قرار گرفته و کمک‌های نقدی و کالایی خود را به آنها انجام خواهند داد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی بیان کرد: از ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا شب شهادت امام علی (ع) سفره‌های افطار در قالب طرح «اطعام نیازمندان» برپا خواهد شد که در برگزاری بهتر این سفره‌ها متمکنین و خیرین برای اطعام ایتام و نیازمندان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ه) در ماه مبار رمضان از محل جمع‌آوری کمک‌های خشک یا گرم غذایی خیران اقدام به توزیع مواد غذایی یا سفره‌های افطار می‌کند که هر ساله با محوریت مساجد این برنامه اجرا شده است.

محسنی‌نژاد ادامه داد: طرح «اکرام ایتام» که در اعیاد و برنامه‌های مختلف سالیانه کمیته امداد در سطح شهر به اجرا درمی‌آید در ماه مبارک مضان نیز هر شخصی که تمایل به تحت پوشش قرار دادن یک یا چند یتیم داشته باشد می‌تواند در حد توان این حمایت را از طریق ایستگاه‌های مستقر در سطح شهر یا مراجعه به واحد مشارکت‌های مردمی کمیته امداد انجام دهد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی افزود: در این طرح افرادی که دچار فقر شدید هستند اما یتیم نبوده نیز وجود دارند که حامیان می‌توانند به این گروه نیز کمک مالی داشته باشند.

وی به طرح «محسنین» در حمایت از خانواده‌های که بیمار صعب‌العلاج دارند اشاره کرد و گفت: هزینه‌های درمانی این خانواده‌ها بیمار بالا است و توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند. امدادگران می‌توانند در این بخش نیز به خانواده‌های نیازمند کمک مالی داشته باشند.

محسنی‌نژاد تصریح کرد:یکی از برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال برگزاری سفره‌ی افطار 5 هزار نفری خانواده‌های ایتام و نیازمند کمیته امداد در یکی از اماکن عمومی شهر ایلام در روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) است که از خیرین و متمکنین استان جهت برگزاری بهتر این سفره‌ی افطار دعوت می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز