استاندار ایلام در ضیافت افطار میز استان خبرداد:اختصاص ۵۵۰ میلیارد تومان به استان از محل سفر رئیس جمهور

استاندار ایلام گفت:از محل سفر رییس‌جمهور362 میلیارد تومان  برای سال93  و 189 میلیارد تومان برای سال 94 ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام،  «حسن رستم‌زاد» مدیر کل حوزه استاندار و دبیر میز استان، در مراسم افطاری که به مناسبت سالروز آزادسازی مهران با حضور تعدادی از اعضای میز  و انجمن ایلامی‌های مقیم تهران ترتیب داده شده بود، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی مهران گفت: این پیروزی تاریخی و غرورانگیز ثمره جانفشانی و ایثارگری رزمندگان در دفاع از کیان کشور عزیزمان بود.

وی با تجلیل از مقام شامخ رزمندگان و ایثارگران اظهار کرد: وظیفه امروز ما این است که با گرامیداشت یاد و خاطره آن رشادتها ارزشهای دفاع مقدس را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

در ادامه این نشست «محمدرضا مروارید»استاندار ایلام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این روز بزرگ گفت: مهران در دوران دفاع مقدس و در حال حاضر حائز موقعیت استراتژیکی بوده به همین سبب در زمانی که مهران اشغال شد، حضرت امام(ره) به منظور خلع سلاح دشمن و جلوگیری از بهره برداری‌های سیاسی و مانور تبلیغاتی رژیم بعث به سپاه دستور داد “مهران باید آزاد شود“.

مروارید تأکید کرد: بکارگیری تدابیر عملیاتی، امنیتی و دفاعی گسترده توسط دشمن تصور شکستن خط دشمنان را دشوار کرد در حالی که تکیه و توکل دلاورمردان ما بر خداوند بود که مهران را آزاد کرد و حضرت امام هم با روشن‌بینی فرمودند: “مهران را هم خدا آزاد کرد“.

استاندار ایلام افزود: مهران بعد از 44 روز به دست رزمنده‌ها افتاد و بخش عظیمی از نیروها و ادوات دشمن منهدم و تعداد زیادی از تانک‌ها نیز به غنیمت گرفته شد.

مروارید خاطر نشان کرد: جنگ در ایلام آغاز شد و در ایلام خاتمه یافت و تنها شهری که در طول دفاع مقدس بین عراق و ایران دست به دست شده فقط مهران بود و این از مظلومیت‌های مهران است.

وی اظهار داشت: اشغال مهران توسط رژیم بعث عراق به دلیل موقعیت استراتژیک و حساس این شهر و منطقه بود و اکنون نیز موقعیت بسیار حساس این شهرستان و مرز آن با عراق می تواند استان را از رکود اقتصادی خارج نماید.

همدلی و وفاق بین نیروهای سیاسی و اجتماعی استان، پیش درآمد توسعه ایلام

 استاندار ایلام ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد همدلی و وفاق بین نیروهای سیاسی و اجتماعی  به عنوان پیش درآمد توسعه استان تصریح کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری فارغ‌التحصیلان در  ایلام جذب سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش خصوصی برای حل معضل بیکاری و اشتغال اولویت اصلی استان محسوب می‌شود.

مروارید در تشریح دستاوردهای سفر ریاست محترم جمهوری به ایلام گفت: در جریان سفر هیئت دولت در حوزه‌های مختلف از جمله سد سازی، نفت و گاز، امور شهرداری‌ها، راه‌های مواصلاتی استان، صنعت توریسم و جذب گردشگری اعتبارات خوبی جذب شده و همچنین قولهای خوبی هم از مسئولان گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سفر اخیر علاوه بر اختصاص اعتبارات قابل توجه مقرر شده که تخصیص ها نیز صد در صد باشد ادامه داد: علاوه بر اعتبارات مندرج در قانون بودجه از محل سفر نیز در موارد مختلف اعتبارات قابل توجهی ابلاغ شده است.

استاندار ایلام در خصوص اعتبارات حوزه بهداشت از محل سفر گفت: در حوزه بهداشت برای اجرای 3 پروژه در سال جاری 16 میلیارد و 300 میلیون تومان و برای سال 94 نیز 21 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این اعتبارات علاوه بر اعتبار 44 میلیارد تومانی بیمارستان 324 تخت خوابی شهر ایلام است.

 مروارید ادامه داد: در حوزه حمل و نقل نیز برای سال جاری 65 میلیارد و 700 میلیون و سال آینده نیز  15 میلیارد و 300 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تصویب 4 پروژه در حوزه آموزش عالی گفت: اعتبارات این حوزه 8 میلیارد و 100 میلیون در سال 93 و 14 میلیارد و 700 میلیون در سال 94 در نظر گرفته شده است.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: برای اجرای 6 پروژه در حوزه آب  175 میلیارد و 600 میلیون برای سال 93 و 131 میلیارد تومان برای سال 94 ابلاغ شده که 102 میلیارد از این اعتبار به سد سیمره اختصاص دارد.

وی اعتبارات حوادث غیر مترقبه از محل سفر ریاست محترم جمهوری برای 12 پروژه را 70 میلیارد ذکر کرد و افزود: به منظور تحرک بخشی به زیر ساخت های اقتصادی 5 شهرستان آبدانان، بدره، دره شهر، چرداول، سیروان و مهران جمعاً 5 میلیارد تومان (هر شهرستان یک میلیارد تومان) اختصاص داده شده است.

وی ضمن اشاره به اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیونی علاوه بر قانون بودجه در حوزه عمران روستائی گفت: 9 میلیارد و 300 میلیون در سال 93 و 5 میلیارد نیز برای سال 94 در حوزه عمران شهری  ابلاغ شده است و مضافاً وزارت کشور نیز مکلف شده ماشین آلات مورد نیاز شهرداریها از جمله ماشین آلات حمل زباله، حمل جسد، آتش نشانی و حمل و نقل عمومی را تأمین نماید و همچنین در سه ماهه اول سال 93نیز 6 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌های استان واریز شده است.

مروارید با قدردانی از زحمات معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: مهندس پولادی با توجه به شناخت، تجربه و توانی که دارند تلاش قابل تقدیری در جذب اعتبارات برای حوزه عمرانی و شهرداریها به کار بسته‌اند.

به گزارش ایسنا، در ادامه آقای انصاری از اعضاء انجمن ایلامی‌های مقیم مرکز، دکتر “داریوش قنبری” نماینده سابق استان در مجلس شورای اسلامی، مهندس “علی کرم محمدیان“، مهندس “حمید کریمی“، و مهندس “ناصری گهر” از نمایندگان ادوار عضو میز استان، “علی زینی‌وند“، “فتاح اسماعیلی” و “علی تردست” از عملکرد و تلاش‌های گسترده و شبانه‌روزی استاندار ایلام در جهت ایجاد فضای آرامش و مبتنی بر انسجام و اتحاد و جذب سرمایه گذاری در استان قدردانی کردند.

«داریوش قنبری» با اشاره به توان و مزیت مدیریت بومی گفت: برایند کلی فعالیت‌های انجام گرفته در استان مثبت ارزیابی می شود و تلاشهای مهندس مروارید برای جذب سرمایه گذاری کاملاً محسوس و ستودنی است.

در ادامه این نشست اعضاء با تقدیر از هیئت محترم دولت در انتصاب آقای مروارید به عنوان استاندار ایلام، مدیریت بومی را از برکات نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید بیان کردند که شکل گیری این جمع و برگزاری این جلسات ارزشمند نمونه‌ای از آثار پر خیر و برکت این اقدام می‌باشد.

رسانه‌ها تلاش‌های دولت را در حوزه عمومی انعکاس دهند

همچنین اعضا وجود فضای همدلی بین مسئولین اجرائی استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، نماینده استان در مجلس خبرگان و سایر مسئولان تأکید کردند.

از نکات قابل توجه این نشست تأکید اعضاء بر این نکته بود که به رغم اقدامات ارزشمند و عظیم دولت در حوزه نفت و گاز، مهار تورم، موفقیت‌های دیپلماتی و  تأثیر مطلوب اجرای طرح تحول سلامت ، در حوزه اطلاع‌رسانی شاهد مظلومیت دولت تدبیر و امید هستیم که انتظار می‌رود رسانه‌های گروهی با اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع تلاش‌های دولت را در حوزه عمومی مطرح کنند.

در پایان نشست اعضاء تأکید کردند که از این تاریخ به بعد جلسات میز استان به صورت ماهیانه از سر گرفته می‌شود تا ضمن ایجاد فضایی برای تبادل نظر و تضارب آراء پیرامون مسائل اساسی استان و ارائه راهکار به مدیریت اجرائی استان در مسیر پیشرفت استان اقدام شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز