جولان عقرب‌ها در آبدانان ایلام

عقرب‌های خطرناک منطقه مورموری شهرستان آبدانان استان ایلام از یک سو و نبود امکانات از سوی دیگر سبب فوت دو نفر در روزهای گذشه شده است.

آب و هوای گرم بخش مورموری آبدانان باعث شده که این منطقه دارای عقرب هایی بسیار خطرناک و سمی باشد؛ عقرب هایی که این روزها و با گرم شدن هوا، تعدادشان هم زیاد شده است و بیش از پیش در منطقه جولان می دهند. این عقرب ها بویژه در روستای آب انار آبدانان بیشتر از دیگر مناطق دردسرساز شدند و تاکنون دو نفر را به کام مرگ فرستادند.

طی هفته گذشته یک نوجوان در روستای آب انار دچار عقرب زدگی شد و به دلیل نبود آمپول، امکانات، آمبولانس و همچنین تشخیص نادرست و بی موقع فوت کرد. روز پنجشنبه نیز یک دختر نوجوانان اهل بخش مورموری، دچار عقرب زدگی شد و به دلیل نبود امکانات در منطقه، این بار سریع به شهرستان دزفول منتقل و اعزام شد که متاسفانه در راه بازگشت در سانحه رانندگی فوت شد.

محمد کمری، دهیار روستای آب انار شهرستان آبدانان نیز با بیان این که بارها درباره عقرب زدگی در این منطقه به مسئولان هشدار داده است تا حداقل امکانات را در منطقه مورموری و این روستا فراهم کنند، گفت: عقرب های این منطقه به دلیل گرمای بیش از حد هوا، بسیار خطرناک هستند و باعث شده مردم هنگام عقرب زدگی برای درمان به استان های همجوار مراجعه کنند.

وی با تاکید بر وجود حداقل یک آمبولانس در منطقه مورموری به مهر گفت: با این که بارها با مسئولان مکاتبه داشته ایم، هنوز هیچ خبری از امکانات و آمبولانس نیست و این در حالی است که این روستا و منطقه مورموری مشکلات و کمبودهای فراوانی در بخش پزشکی دارد که مسئولان باید برای رفع آن توجه کنند.

به گفته وی، فاصله این روستا و بخش مورموری تا شهرستان آبدانان بیش از 50 کیلومتر است و بیشتر مردم به دلیل کمبود امکانات هر روز این مسافت را طی می کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -2روز