کلنگ بیمارستان سوختگی ایلام به زمین زده شد

استاندار  بعد از عیادت بیماران بیمارستان امام (ره) شهر ایلام و اطلاع از نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت، کلنگ بیمارستان سوختگی را به زمین زد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، مهندس «محمدرضا مروارید» در حاشیه عیادت از بیماران و اطلاع از از نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان امام خمینی(ره)، شهر ایلام،ظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری در حوزه سلامت به دلیل دو دغدغه درد و هزینه بیماری از سالیان گذشته وجود داشت که متاسفانه در این موضوع ساماندهی صورت نگرفت.

 استاندار ایلام طرح تحول نظام سلامت را شاه بیت دولت دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: هزینه‌های بخش درمان از محل طرح هدفمندی یارانه‌ها در حالی تامین می‌شود که در طول هر ماه بیش از 3 هزار میلیارد تومان در بین آحاد جامعه توزیع می‌شود ولی تبعات و پیامدهای آن ملموس نبوده ،اما نتیجه این طح کاملا برای مردم مشخص است.

 مروارید مهمترین بخش طرحرا  پرداخت تنها، 5 تا 10 درصدی هزینه درمان توسط بیمار عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه از زمان اجرای طرح تاکنون 2 ماه گذشته است اما هنوز گروه زیادی از مردم با این طرح برخورد نکرده و  در واقع پیامدها برای کسی ملموس است که هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کند.

 وی تاکید کرد: تامین ملزوماتی که تهیه آنها قبلاً بر عهده بیمار بود الان در اجرای طرح برعهده بیمارستان است و حتی بیمه شدن رایگان فرد بستری از سوی نظام بیمه‌ای کشور در صورتی که بیمه نباشد یکی دیگر از برکات طرح تحول نظام سلامت است.

 استاندار ایلام ادامه داد: کادر درمان با وجود مشکلات، کمبودها و محرومیت‌های دارویی و تجهیزاتی که تحریم‌ها بر کشور تحمیل کرده ،در حال پیشبرد طرح تحول است و امیدواریم به زودی مردم با استانداردهای روز دنیا خدمات پزشکی را از این سپیدپوشان دریافت کنند.

 به گزارش ایسنا، بعد از بازدید استاندار استان ایلام از طرح تحول نظام سلامت بیمارستان امام خمینی (ره) کلنگ بیمارستان سوختگی استان را به زمین زد.

 به گفته‌ی دکتر «علی‌دل‌پیشه» رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ، بعد از معرفی زمین بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این بیمارستان جذب شده است.

وی گفت: این بیمارستان در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع تاسیس خواهد شد که برآورد شده در صورت تامین اعتبار مورد نیاز بین 18 تا 24 ماه  آینده به بهره‌بردرای برسد.

نظرات ارسال نظر
  • ناشناسدر تاریخ ۲۵ تير ۱۳۹۳

    جالبه!!قبرمان کنده است!!??? آقایان کمی هم به فکر آسیب شناسی وایجاد راهکار باشید

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -2روز