نمایشگاه اسناد و عکس تاریخی ایلام افتتاح شد

نمایشگاه اسناد و عکس تاریخی استان ایلام با عنوان یاد ایام، صبح امروز(۵ آبان) با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری استان افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، علی گهرسودی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این مراسم گفت: این نمایشگاه شامل 70 برگ سند و 30 قطعه عکس تاریخی در ایلام و حوزه پشتکوه بوده مه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
وی، با بیان اینکه 200 قطعه عکس تاریخی نیز به صورت دیجیتال در این نمایشگاه به نمایش در می آید، افزود: قدیمی ترین سند مربوط به فرمان فتحعلی شاه قاجار به والی پشتکوه در خصوص دستگیری یکی از راهزنان این منطقه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: برای برگزاری این نمایشگاه از حدود 2 ماه قبل جلسات متعددی با معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ایلام جناب آقای بهرام نیا تشکیل شد که با همکاری همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری این نمایشگاه در استان فراهم شد.
گهرسودی، با بیان اینکه این نمایشگاه دومین از نوع خود طی سال های گذشته در استان ایلام است، یادآور شد: در سال 1380 اولین نمایشگاه در استان برگزار شده و بعد از 12 سال دومین نمایشگاه نیز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز اسناد ملی غرب کشور نیز امروز افتتاح شده است.
وی، با اشاره به اینکه برپایی این نمایشگاه تاثیر به سزایی در آشنایی اقشار مختلف مردم در سیر تاریخ تحولات استان ایلام، دارد، افزود: این نمایشگاه می تواند مورد استفاده علاقه مندان به تاریخ روزگار پیشین، محققان و به ویژه دانشجویان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: ایلام استانی با قدمت تاریخی طولانی است و آثار و ابنیه تارخی فراوانی در آن نهفته است و می طلبد که در این زمینه تلاش های بیشتری صورت گیرد.
گهرسودی، در پایان خاطرنشان کرد: حفظ اسناد و تصاویر تاریخی استان را پاسداشت هویت ایلام ارزیابی کرد و یادآور شد: همه باید در حفظ و حراست از این اسناد ارزشمند کوشا باشیم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -16روز