معاون عمرانی استاندار خبر داد: حکم شهردار ایلام توسط وزیر کشور تایید شد/ احکام ۱۴ شهردار توسط استاندار ایلام تأیید شده است

معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: حکم شهردار ایلام توسط وزیر کشور تأیید شد که قرار است روز شنبه این حکم با حضور «حبیب‌الله منصورپور» در دفتر معاونت عمرانی وزیر کشور به وی ابلاغ شود.

احمد کرمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام اظهار کرد: حکم شهردار ایلام توسط وزیر کشور تأیید شد که قرار است روز شنبه این حکم با حضور «منصورپور» شهردار جدید ایلام در دفتر معاونت عمرانی وزیر کشور به وی ابلاغ شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از جمعیت استان در شهر ایلام ساکن هستند افزود: ضرورت دارد که شهردار ایلام مسائلی مانند معضل ترافیک ، ساماندهی ورودیهای شهر توسعه پارکها و فضای سبز، ایجاد بوستان‌های محله‌ای و ... را به عنوان اولویت‌های شهری در دستور کار قرار دهد.

معاون عمرانی استانداری ایلام تأکید کرد: تعریض معابر شهر ایلام از دیگر اولویت‌های پیش روی شهردار جدید ایلام است که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی و جذب اعتبارات ملی در یک بازه زمانی مشخص این طرح ها در دستور کار قرار گیرد.

کرمی با بیان اینکه طبق قانون احکام شهرداران شهرهای بالای 200 هزار نفر و مراکز استان‌ها توسط وزیر کشور صادر می‌شود خاطرنشان کرد: احکام مابقی مراکز شهرستان‌های زیر 200 هزار نفر توسط استاندار امضاء می‌شود و در همین راستا احکام 14 شهردار از 23 شهر استان توسط استاندار ایلام تأیید شده و تأیید حکم مابقی نیز در حال بررسی مراحل قانونی است.

معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: مراسم تودیع و معارفه شهردار ایلام هفته آینده برگزار می‌شودو 14 شهردار دیگر نیز طی روزهای آتی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه به منظور بهبود و توسعه عمران شهری از مردم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانداری انتظار همدلی و همکاری می رود گفت: توسعه شهری و عمران شهرهای ایلام به گونه‌ای که متناسب با شأن مردم باشد نیازمند توجه بیشتر مسئولین دولتی و اختصاص اعتبارات ملی است.

کرمی با اشاره به سخنرانی وزیر کشور در ایلام که « رییس‌جمهور توجه خاصی به استان ایلام دارند» ابراز امیدواری کرد در این دوره گام‌های استوارتری در جهت برطرف ساختن مشکلات برداشته شود.

نظرات ارسال نظر
  • شهروند ایلامیدر تاریخ ۲ آبان ۱۳۹۲

    استان ایلام به نماینده ای توانمند لایق خستگی ناپذیر دلسوز مردم استان دکتر حاج فریدون همتی نیاز دارد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 9روز