ایلام حائز رتبه دوم در تقدیم شهید به انقلاب اسلامی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام تعداد شهدای این استان را 2287 نفر اعلام کرد و گفت: با توجه به نسبت جمعیت استان به شهدای هشت سال دفاع مقدس، ایلام رتبه دوم در تقدیم شهید به انقلاب اسلامی را دارد.
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از ایلام، سلمان رستمیان در همایش نخبگان و سرآمدان شهید و ایثارگر استان ایلام که امروز با حضور مسئولان استانی، اساتید و خانواده های شهید و ایثارگر در دانشگاه ایلام تشکیل شد، گفت: دفتر هم اندیشی ستاد نخبگان شاهد و ایثارگر استان ایلام در پی صدور فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی بر امور نخبگان شاهد و ایثارگر در سال 1381 آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: این تشکل در سال نخست داری 10 عضو بود؛ اما هم اکنون به 92 عضو ارتقا یافته است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام با اشاره به آمارهای موجود از وضعیت ستاد مذکور تصریح کرد: 70 محقق، سه هشت عضو هیات علمی و 11 مولف عضو ستاد نخبگان شاهد و ایثارگر ایلام هستند.

رستمیان تعداد آثار چاپ شده از سوی این ستاد را 75 مقاله ISI و 86 مقاله ISC عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد، 82 مقاله ملی و 22 مقاله بین المللی است.

وی تعداد شهدای استان ایلام را 2287 نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به نسبت جمعیت استان به شهدای هشت سال دفاع مقدس، ایلام حائز رتبه دوم در تقدیم شهید به انقلاب اسلامی را دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام تعداد بیکاران تحت پوشش این ستاد را 3000 نفر دانست و تصریح کرد: از میان این آمار، تعداد 1030 نفر بیکار در رده سنی 30 تا 40 سال هستند.

رستمیان گفت: 324 نفر از جانبازان این استان دارای بیماری های صعب العلاج هستند و انتقال آن ها برای بهره مندی از خدمات درمانی به استان های همجوار با مشکلات زیادی رو برو است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز