دو میلیون جلد کتاب در ایلام چاپ و منتشر شده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: در این استان بیش از دو میلیون جلد کتاب در پنج سال گذشته به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی چاپ و منتشر شده است.
حجت الاسلام حسین ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام افزود: این تعداد جلد در قالب 870 عنوان توسط مراکز انتشاراتی استان چاپ و منتشر شده اند و در دسترس مردم قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: این کتابها شامل ادبی، تاریخی، داستانی، شعر، کودک و نوجوان، فرهنگی، هنری بوده است که نقش تعیین کننده ای در راستای فرهنگ کتابخوانی در استان ایلام داشته است.
ملکی با اشاره به اینکه رویکرد دولت دهم فرهنگی است، تصریح کرد: خوشبختانه روند چاپ و توزیع کتاب در این استان در این مدت از نظر کمی و کیفی رشد و پیشرفت مناسبی داشته است و دولت نیز در خصوص فرهنگ اعتبارات قابل توجهی اختصاص داده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه هم اکنون 22مرکز انتشاراتی در این استان وجود دارد ، گفت: از این تعداد مجوز 14مرکز در طول دو سال گذشته صادر شده است که این نشانه توجه ویژه دولت در این حوزه بوده است.
حجت الاسلام ملکی افزود:در خصوص حمایت از ناشران این اداره کل اقدامات قابل توجهی انجام داده است که از جمله معرفی ناشران استان به صندوق حمایت از اهل قلم، پرداخت تسهیلات و خریداری کتاب از ناشران از جمله حمایتهای این اداره کل از این قشر بوده است.
وی نداشتن مکان مناسب برای مراکز انتشاراتی و کمبود اعتبار برای حمایت بیشتر را از جمله مشکلات حوزه چاپ و نشر استان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: استان در حال توسعه ایلام نیازمند حمایتهای بیشتر است که می طلبد مسئولان بیش از پیش به این خطه خونرنگ توجه ویژه ای داشته باشند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز