بازداشت مدیر عامل پتروشیمی ایلام به اتهام اختلاس میلیاردی

مدیر عامل مجتمع پتروشیمی ایلام که نزدیک 5 سال است مسئولیت این مجتمع را عهده دار است این روزها به اتهام اختلاس در زندان اوین به سر می برد.
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق ، شنیده ها حاکی است که مدیر عامل مجتمع پتروشیمی ایلام در حدود یکصد میلیارد تومان در این پروژه اختلاس و سوء استفاده کرده است.
این مجتمع پتروشیمی در 26 کیلومتری شمال غربی مرکز استان ایلام واقع شده است و به عنوان یکی از نقاط امید توسعه صنعتی استان محسوب می شود.
یکی از نمایندگان استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار مشرق با تایید این مسئله تصریح کرد:متاسفانه چنین مسئله ای رخ داده است و آقای (د.ف)مدیر عامل پتروشیمی ایلام به اتهام اختلاس در بازداشت بسر می برد.
وی در ادامه می افزاید: این اتفاق سبب رکورد هرچه بیشتر در ساخت این مجتمع پتروشیمی شده است و سبب ناراحتی کارگران شاغل در این مجتمع و مردم استان را فراهم کرده است.
این نماینده استان ایلام تصریح کرد: به زودی جلسه ای با حضور مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی و مجمع نمایندگان این استان برگزار خواهد شد، تا جنبه های مختلف این مسئله و میزان اختلاس صورت گرفته در این مجتمع روشن شود.
وی درباره میزان اختلاس صورت گرفته گفت: عدد های گوناگونی در خصوص میزان اختلاس صورت گرفته مطرح شده است که یکی از ارقام مشهور 100 میلیارد تومان است.
بنابر این گزارش، طراحی وساخت این مجتمع 6 سال پیش آغاز شد وبه علت تحریم ها ومشکل نقدینگی این طرح تنها حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ونیمه تعطیل است.
گفته می شود تاکنون هفت هزار میلیارد ریال اعتبار وسرمایه گذاری ارزی وریالی برای اجرای این مجتمع هزینه شده است.
نظرات ارسال نظر
 • hdghlدر تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۹

  اين خبر كذب محضه چون من خودم يكي از كارمندهاي اين شركتم و بايد بگم انتشار اين خبر اون هم توسط يكي از نمايندگان استان كه متاسفانه در تمام طول مدت اين پروژه جزو نمايندگان مجلس بودند ولي حالا يكي بياد از ايشون بپرسه در طول اين مدت چه قدم مثبتي براي پيشرفت اين پروژه انجام دادين بجز تحميل نيرو و هزينه به شركت 2- آقاي نماينده جهت استحضارتون بايد بگم پيشرفت پروژه 80%است نه 30% 3- بر اساس شنيده هاي من كل پولي كه در اختيار مدير عامل بوده 250ميليارد بوده حالا 100تاشو بالاكشيده پس اين همه ساخت و سازي كه انجام شده با باد هوا بوده ؟ 4- اين شايعه رو به نظر من يكسري آدمهاي سود جو در جهت برهم زدن معامله بسيار خوب شركت در فرابورس پخش كردند و مي خواهند با برهم زدن معامله با مبلغ بسيارپائين تري صاحب شركت بشوند و حالا نماينده دكتر اقتصاد ما با طناب اينها ميره تو چاه!!!!! 5- به آقاي نماينده بايد گفت متاسفانه با اين اعداد بزرگ و دروغ مي خواستي يك تريبون تبليغاتي براي خودت دست و پا كني به نظر من آقاي نماينده زود تر بايستي از زحمتكشان اين مجموعه و مردم شريف ايلام معذرت خواهي كني

  پاسخ به این نظر
 • عليدر تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۹

  100 ميليارد يعني هزينه ساخت دهها كارخانه . يعني پايمال شدن حقوق مردم ايلام. در اين مملكت به آقا دزده كاري ندارن . فكر مي كني چكارش مي كنن.؟

  پاسخ به این نظر
 • یدالله تواندر تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۹

  متاسفانه هرچه که استان می خواهد پیشرفت کند یه کسی پیدا می شه و گند میزنه به همه چی.نمی دونم که این کارها هدفمنده یا نه(ان شاء الله منظور از هدفمند بودن این کارها برای گذاشتن استان در محرومیت را فهمیده باشید)

  پاسخ به این نظر
 • صادق محمودیاندر تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۸۹

  با سلام چگونه این کهر صورت گرفته است مگر مسئولان مانند زمان هخامنشی چشم وگوش 0بازرش9 نداشته اند چرا از افراد دلسوز محلی استفاده نکردند که گنجهای پنهان این مرز و بوم هستند که با دلسوزی مانند مهندس 0دادوند و مثل کارخانه سیمان ایلام که در جهان نمونه است بسازند متمنی است . اقایان مقاله نویس از این فرصت استفاده کرده و راه وچاه را تشریج کنندتا گنجهای پنهان را نمایان ومانند انتصاب رئیس جدید دانشگاه در کلیه امر بدون توجه بقبیله گرایی بنویسند و بخواهند.

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۸۹

  تکلیف ما کارکنان پتروشیمی که هنوز حقوق نگرفته ایم..تو رو خدا به داد ما برسید.با تشکر

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۸۹

  از همه مسوولینی که ایشان را دستگیر کردند تشکر میکنم و از اینکه ایشان را در زندان اوین نگهداری میکنند کمال تشکر را دارم چون واقعا زندان ایلام امکانات لازم برای نگهداری چنین عزیزی!! رو نداشته. ما که نرفتیم اونایی که رفتن میگن!!

  پاسخ به این نظر
 • مجتبیدر تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۸۹

  باسلام.اینجانب حدود 2 سال پیش این موضوع اختلاس پنهانی مذیریت این شرکت رادر هقته نامه نجوا عنوان کردم اما مدیران استان بجای توجه این جانب را مورد سرزنش وتهدید قرار دادن.به نظر من مقصر اصلی مدیران استان است نه یک نفر که مدیر عامل شرکته

  پاسخ به این نظر
 • noroziدر تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۸۹

  به نظر من این اختلاس می توان ممری برای اینده این فقیر بنده خدا باشد چرا اذیت وازار به وی برسد انشائ الله در اینده اگر وضعیت مالی وی مناسب شد دیگر این سر قت تکرار نمی شود

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۸۹

  کاملا صحیح می باشد و مبلغ قطاً بالاتر از این حرفهاست خواهشاً تمام نظرات را در سایت منتشر کنید.

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 4روز