جنگ نرم۱۴۰۰ ساله دشمنان علیه تشیع در ایلام نمره صفر گرفته است

دبير طرح قرآني – فرهنگي نسيم رحمت گفت: جنگ نرم 1400 ساله دشمنان براي اضمحلال تشيع در کشور و استان ايلام نمره صفر گرفته است.

به گزارش ايسنا، دکتر جواد عليرضايي با بيان اين مطلب در ديدار با اعضاي هيأت رئيسه خانه مطبوعات استان ايلام اظهار کرد: مردم استان ايلام پيشينه عظيم و بزرگي دارند و حماسه‌هاي بي بديلي در زمان انقلاب و جنگ تحميلي به پا کرده‌اند و بايد اين ميراث بزرگ شيعي و ديني را مثل هميشه حفظ کنند.

وي با بيان اينکه اين استان با اين سوابق درخشان استحقاق آسيب‌هاي فرهنگي و اجتماعي که بر آن عرض شده است را ندارد افزود: مباني پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي ما عموما غربي است اما ما داشته‌هاي بسيار بهتري نسبت به آنها داريم و اين منابع خدادادي ديني و معارف اسلامي را در جامعه عملياتي کنيم.

عليرضايي تعداد کم مبلغان ديني مستقر در ايلام را يادآور شد و گفت: مطالعات ما براي اجراي اين طرح سابقه 5 ساله دارد و ما به دنبال حافظ قرآن نيستيم بلکه به دنبال محافظ قرآن کريم هستيم و معتقديم دين و آموزه‌هاي شريف آن مي‌تواند دنياي آرام و آخرت آباد را براي ما به ارمغان بياورد.

وي طرح نسيم رحمت را در چهار بخش جشنواره، کارگاه‌هاي تخصصي نمايشگاه‌ها و مشاوره معرفي خاطرنشان کرد: 3 هزار 200 نفر از معلمان مدارس استان و تعداد زيادي از مدرسان دانشگاه‌ها و همچنين فعالان قرآني در کارگاه‌هاي تخصصي قرآني که تدريس آنها توسط بالنده‌ترين و قوي ترين اساتيد استان انجام مي‌شود، شرکت مي‌کنند.

دبير طرح نسيم رحمت اضافه کرد: مرکز مشاوره ما با استفاده از زبده‌ترين اساتيد در زمينه‌هاي مختلف مشاوره بزودي آغاز به کار مي‌کند.

در اين ديدار دکتر احمد شوهاني، رييس خانه مطبوعات استان با بيان اينکه رشد فضايل اخلاقي با استفاده از آموزه‌هاي قرآن کريم کار بزرگي است که اين طرح قصد انجام آن را دارد گفت: نشر مفاهيم والاي قرآني در ميان مردم و گسترش معارف حيات بخش ديني گام بزرگي براي رسيدن به جامعه مطلوب است و مطبوعات استان آماده همکاري جهت تحقق اهداف اين طرح هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 11روز