پالایشگاه گاز ایلام در آستانه راه‌اندازی دوباره قرار گرفت

گاز ترش بخش بالادست پالایشگاه گاز میمک (ایلام) تا یک هفته دیگر وارد این پالایشگاه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با بیان این که فعالیت دوباره پالایشگاه گاز میمک (ایلام) نیازمند راه اندازی بخش بالادست آن است افزود:این پالایشگاه از مدت‌ها پیش آماده دریافت گاز از بخش بالادست است و با ورود گاز ترش از بخش بالادست، فعالیت دوباره خود را آغاز خواهد کرد.

جواد اوجی با بیان این که فعالیت‌های مستمر و بی وقفه برای ارسال گاز از بخش بالادست به پالایشگاه گاز میمک انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به این تلاش‌ها انتظار می‌رود گاز از این بخش در تاریخ اعلام شده (یک هفته دیگر) به این پالایشگاه ارسال و فعالیت دوباره آن آغاز شود.

وی اظهار داشت: با ورود پالایشگاه گاز میمک به مدار بهره برداری، بخشی از گاز مورد نیاز کشور به ویژه استان‌های غربی مانند ایلام و کرمانشاه، تامین خواهد شد.

به گزارش شانا، پالایشگاه گاز میمک از جمله پالایشگاه‌های جوان کشور است که در 25 کیلومتری شمال غرب شهرستان ایلام و 12کیلومتری بخش چوار قرار دارد.

این پالایشگاه از دی ماه سال پیش به دلیل آتش سوزی در بخش بالادست (لوله‌های لخته گیرحوزه گاز تنگ بیجار) از مدار بهره برداری خارج و از آن هنگام، تلاش‌های مستمری برای تعمیر و ارسال گاز آن به پالایشگاه انجام شده است.

پالایشگاه گاز میمک در دو فاز طراحی شده است؛ در فاز نخست از شش میلیون و 800 هزار متر مکعب گاز ترشی که روزانه وارد آن می‌شود، پنج میلیون و 800 هزار مترمکعب آن برای استان‌های ایلام و کرمانشاه شیرین سازی و به خطوط انتقال تزریق می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز