برای چندصدمین بار، از اواخر فردا گرد و غبار استان ایلام را در بر می‌گیرد

 براي چندصدمين بار از اواخر فردا جمعه بارش شديد گرد و غبار بيشتر مناطق استان ايلام را در بر مي‌گيرد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: براساس بررسي كارشناسان اداره كل هواشناسي استان اين آلودگي‌ها روزهاي شنبه و يكشنبه افزايش مي‌يابد. 
غلامرضا حسني‌غربا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: براساس اين گزارش از روز شنبه در برخي نقاط احتمال رگبارهاي پراكنده نيز وجود دارد. 
وي ادامه داد: همچنين كارشناسان اداره كل هواشناسي استان گزارش مي‌دهند آسمان استان در ساعت‌هاي آينده صاف تا كمي ابري و همراه با وزش باد نسبتا شديد خواهد بود. 
اين مسئول اضافه كرد: دماي هواي شهر ايلام امروز حداكثر به 32 درجه سانتيگراد بالاي صفر رسيد كه نسبت به روز گذشته چهار درجه افزايش نشان مي‌دهد. 
حسني‌غربا تصريح كرد: بر اساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به 14 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. 
با توجه به اعلام هواشناسي استان ايلام بارش گرد و غبار از اواخر فردا تمام استان ايلام را در بر گرفته و در روزهاي شنبه و يكشنبه به اوج خود مي‌رسد. 
اميدواريم مسئولان مرتبط در استان ايلام با در جريان قرار گرفتن اين موضوع تمهيدات لازم را براي تعطيلي ادارات و مراكز آموزشي بينديشند. 
براساس اعلام هميشگي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام تردد در هواي غبار آلود براي همه سنين به ويژه كودكان، كهنسالان، بيماران تنفسي، ريوي و قلبي بسيار مظر و خطرناك بوده و بايد اين افراد از خروج غير ضرور از منزل خودداري كنند. 
در بين دانش‌آموزان، دانشجويان و كاركنان دواير دولتي اين گروه‌هاي سني و حتي بيماران نيز وجود دارند كه گرفتن مرخصي از مديران و عدم خروج از منزل در روزهاي متوالي هفته به واسطه بارش و گرد و غبار هميشگي در ايلام ميسر و ممكن نيست. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز