مدیرکل منابع طبیعی ایلام: آتش‌سوزی مراتع ملکشاهی مهار شد

مديركل منابع طبيعي استان ايلام از مهار آتش‌سوزي مراتع ملكشاهي خبر داد.
عبدالرضا بازدار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: در اواخر هفته گذشته متأسفانه دو فقره حريق پياپي به فاصله حدود 24 ساعت در منطقه جنگلي «بيوه ره» در شهرستان ملكشاهي از توابع استان ايلام به وقوع پيوست. 
وي ادامه داد: در نخستين فرصت دستگاه‌هاي مرتبط از جمله اداره منابع طبيعي براي مهار و اطفا حريق به منطقه مذكور اعزام شدند. 
اين مسئول اضافه كرد: اما شرايط ويژه منطقه از جمله توپوگرافي منطقه، دره‌هاي عميق، عدم جاده دسترسي و عدم پوشش تلفن همراه و بي‌سيم مشكلاتي به وجود آورد كه در عمل كار اطفا حريق را با سختي مواجه كرد. 
بازدار تصريح كرد: خوشبختانه با توجه به تلاشي كه همه دوائر دولتي و حضور به موقع پرسنل اداره‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري، تلاشگران هلال احمر، نيروي‌هاي نظامي و انتظامي، بسيج و سپاه شهرستان و استان انجام دادند و با توجه به دستور اكيد مهندس اعلايي استاندار استان، كار اطفاي حريق به سرعت پيگيري و عمليات آن به طور دقيق انجام شد. 
مديركل منابع طبيعي استان ايلام گفت: حضور استاندار ايلام در منطقه و تشكيل ستاد بحران در استان به روند كار اطفاي حريق سرعت داد. 
وي ادامه داد: همچنين با استفاده از يك فروند چرخ‌بال متعلق به ستاد مديريت بحران كشور در منطقه اين آتش‌سوزي به طور كامل مهار شد. 
اين مسئول اضافه كرد: اين منطقه داراي دره‌هاي عميق و داراي پوشش فوق‌العاده گياهي است و بايد تا سه روز آينده حريق را تحت كنترل داشته باشيم. 
بازدار تصريح كرد: با توجه به اينكه منطقه داراي پوشش سبز است و حريق كاملا سطحي بود، خوشبختانه به پوشش جنگلي منطقه خسارت آنچناني وارد نشده است. 
مديركل منابع طبيعي استان ايلام گفت: با اين حال به زودي با تلاش همكاران آمار دقيق خسارت و سطح حريق مشخص مي‌شود. 
بر اساس اعلام شاهدان در پي آتش‌سوزيي كه در منطقه كوهستاني بيوه ره در شمال شهر ملكشاهي رخ داد حدود 300 هكتار از مراتع اين شهرستان در آتش سوخته است. 
نظرات ارسال نظر
  • عزیزدر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۹

    پس چرا عده ای در خبرگزاری ها نوشته بودند پس از چهار روز کسی وارد عمل نشده از جمله سایت شما از قول خبرگزاری مهر این همه زحمت را چرا نادیده می گیرید؟

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز