۴۶۰۰ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی معدوم شد

مديركل دامپزشكي استان ايلام گفت: 4 هزار و 670 كيلوگرم مواد خام دامي غيربهداشتي در ايلام معدوم شد.
وهاب پيراني امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: با اجراي طرح كنترل و نظارت در ماه مبارك رمضان 4 هزار و 670 كيلوگرم انواع فرآورده‌هاي خام دامي در ايلام ضبط و معدوم شده است. 
وي ادامه داد: با توجه به وظايف و ماموريت‌هاي دامپزشكي در راستاي تامين امنيت غذايي و ارتقاي بهداشت جامعه تعداد 15 اكيپ عملياتي با حضور كارشناسان و ناظران بهداشتي در استان فعال بوده و به طور روزانه از مراكز توليد، بسته‌بندي و عرضه فرآورده‌هاي خام دامي بازديد مي‌كند. 
اين مسئول از 4 هزار و 230 بازديد در ماه مبارك رمضان خبر داد و گفت: طرحي با حضور دادگستري و نيروي انتظامي در اين ماه آغاز شده كه در اين طرح به شدت با متصديان فروش مرغ زنده و كشتار غير مجاز و تهديد كنندگان بهداشت جامعه برخورد قانوني به عمل آيد. 
پيراني تصريح كرد: در همين راستا موارد تخلف به مراجع قضايي ارجاع داده شده كه تعدادي از اين مراكز پلمب و بقيه با اخذ تعهدنامه به جريمه نقدي محكوم شده‌اند. 
مديركل دامپزشكي استان ايلام گفت: هرگونه كشتار غير مجاز و فروش مرغ زنده ممنوع بوده و دامپزشكي استان ايلام در خصوص گوشت دام‌هايي كه خارج از چرخه كشتارگاه و به صورت آزاد در مبادي ورودي بعضي از مناطق كشتار غير مجاز مي‌شود، هشدار مي‌دهد. 
وي ادامه داد: گوشت‌هايي كه خارج از كشتارگاه ذبح مي‌شود غير بهداشتي و غير شرعي بوده و به همشهريان توصيه مي‌شود كه از خريد هر نوع گوشتي كه خارج از كشتارگاه ذبح مي‌شود، خودداري كنند. 
اين مسئول اضافه كرد: گوشت قرمز و سفيد استان ايلام در كشتارگاه و با نظارت دكتر دامپزشك و روحاني ناظر ذبح شرعي و كشتار مي‌شود. 
پيراني تصريح كرد: اين نوع كشتار مورد تائيد بوده و توصيه مي‌شود شهروندان ايلامي با خيال راحت و اطمينان خاطر از مراكز تحت نظارت دامپزشكي گوشت قرمز مهمور به مهر تاييد دامپزشكي و مرغ بسته‌بندي شده استفاده كنند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز