نخستین دستگاه "خوددریافت " در ایلام راه‌اندازی شد

طي آييني نخستين دستگاه "خوددريافت " با حضور شماري از مسئولان محلي در ايلام راه‌اندازي شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مدير امور شعب بانك ملي استان ايلام بعداز ظهر امروز در آيين گشايش و راه‌اندازي دستگاه خوددريافت بانك ملي ايلام اظهار داشت: توسعه خدمات بانكداري الكترونيكي در ايلام در دستور كار قرار دارد. 
عباس كريمي ادامه داد: بر اين اساس اين دستگاه براي نخستين‌بار در استان ايلام براي رفاه حال شهروندان ايلامي راه‌اندازي و گشايش يافته است. 
اين مسئول اضافه كرد: اين دستگاه اكنون در پايگاه شبانه‌روزي "ATM " مستقر در بانك ملي مركزي ايلام واقع در خيابان طالقاني ايلام آماده ارائه خدمات به شهروندان ايلامي و هموطنانمان است. 
كريمي تصريح كرد: با استفاده از اين دستگاه مي‌توان به صورت آني و با استفاده از ملي كارت و ديگر حساب‌هاي بانك ملي از خدمات آن بهره گرفت. 
مدير امور شعب بانك ملي استان ايلام گفت: مبلغ واريزي براي هر حساب و به صورت روزانه در دستگاه خوددريافت 50 ميليون ريال پيش‌بيني شده است. 
وي ادامه داد: از اين ميزان مبلغ مي‌توان 25 ميليون ريال به صورت وجه نقد و همچنين 25 ميليون ريال ايران چك از طريق دستگاه خود دريافت به حساب واريز كرد. 
اين مسئول اضافه كرد: اين دستگاه داراي ضريب امنيتي بالايي است كه تمام تدابير لازم از جمله شناسايي ايران چك تقلبي و پول جعلي در آن انديشيده شده است. 
كريمي تصريح كرد: بانك ملي استان ايلام در راستاي ارائه خدمات بانكداري الكترونيكي برنامه‌هاي مختلفي را تدوين كرده است. 
مدير امور شعب بانك ملي استان ايلام گفت: راه‌اندازي و گشايش دستگاه خوددريافت در ايلام نيز در اين راستا بوده است. 
وي ادامه داد: در حال حاضر 50 دستگاه "ATM " در استان ايلام توسط بانك ملي ايلام ايجاد و راه‌اندازي شده است. 
اين مسئول اضافه كرد: اين تعداد دستگاه در شعب بانك ملي و همچنين اداراتي مانند دادگستري، شهرداري، ثبت اسناد و ديگر نهادهايي كه در امورات خود و ارائه خدمات به مردم نيازمند سيستم بانكي براي دريافت وجه نقد هستند، به كارگيري و نصب شده است. 
كريمي تصريح كرد: با توجه به آمار موجود اكنون 28 درصد مجموع دستگاه‌هاي "ATM " نصب شده در استان ايلام مربوط به بانك ملي استان ايلام است. 
مدير امور شعب بانك ملي استان ايلام گفت: افزون بر اين در راستاي گسترش خدمات بانكداري الكترونيكي نيز يك‌هزار و 300 دستگاه كارت‌خوان در مراكز تجاري، اقتصادي، فروشگاه‌ها و ... نصب و راه‌اندازي شده است. 
وي ادامه داد: با ايجاد و نصب اين نوع سيستم‌هاي الكترونيكي بسياري از خدمات بانكي به صورت سهل و آسان در اختيار مشتريان بانك ملي قرار مي‌گيرد. 
اين مسئول اضافه كرد: به عنوان مثال هرگونه پرداخت قبض آب، برق، تلفن همراه، ثابت و ... بدون مراجعه به بانك و از طريق اين دو سيستم قابل پرداخت است. 
كريمي تصريح كرد: هدف از ايجاد و راه‌اندازي اين سيستم‌ها توسعه خدمات انفورماتيك بانكي به لحاظ جلوگيري از افزايش ترافيك، اتلاف انرژي، امنيت و اصلاح الگوي مصرف انرژي است. 
فرماندار ايلام نيز در اين آيين ضمن قدرداني از خدمات بانك ملي استان ايلام در ارائه خدمات مطلوب به مشتريان خود گفت: خدمات‌رساني به مردم از وظايف دستگاه‌ها، نهادها و دواير دولتي است. 
نورالله ارجمندي اظهار داشت: بانك ملي استان ايلام نيز در اين راستا پيشتاز بوده كه جاي تقدير دارد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز