توسعه و ترویج صنعت فرش و گلیم در استان یکی از راههای برون رفت از معضل بزرگ بیکاری است

توسعه و ترویج صنعت فرش و گلیم در استان یکی از راههای برون رفت از معضل بزرگ بیکاری است

حمید رضا خانپور با اشاره به تأکید ویژه استاندار ایلام در خصوص شعار کلیدی هر خانه یک دار قالی اعلام داشت ، باید با توسعه و ترویج صنعت فرش و گلیم بتوانیم فرهنگ کار و تلاش و اشتغال مولد پایدار را در بین خانواده ها فراهم ساخته و با معضل بزرگ بیکاری مقابله کنیم . خانپور در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت دولت از فرشبافان اشاره کرد و اعلام داشت با برنامه ریزی بعمل آمده کلیه گلیم و قالی بافان استان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره مند می گردند .

ایشان بافندگان فرش استان را 7400 نفر خواند که از این تعداد تاکنون 1700 نفر از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شده اند ، که با مصوبه هیئت دولت کلیه بافندگان فرش و گلیم در استان از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار می گردند .

 حمید رضا خانپور از آموزش و سنجش مهارت 500 نفر در نیمه نخست سال جاری خبر داد و اعلام آمادگی کرد با برنامه ریزی صورت گرفته در سریعترین زمان ممکن بتوانیم کلیه فرشبافان و علاقمندان به صنعت فرش را آموزش داده و پروانه مهارت برای آنها صادر کنیم .

وی در پایان از کلیه جوانان علاقمند به صنعت قالی و گلیم درخواست کرد تا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در دوره های آموزشی شرکت و پس از سنجش ، پروانه مهارت اخذ نمایند .

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز