آتش‌سوزی مراتع شیروان چرداول در حال مهار شدن است

معاون اداره حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: آتش‌سوزي مراتع شيروان چرداول در حال مهار شدن است.
غلامرضا ابدالي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: حريقي در منطقه جنگلي چشمه‌چاهي در شهرستان شيروان چرداول از توابع استان ايلام به وقوع پيوسته است. 
وي ادامه داد: در نخستين فرصت دستگاه‌هاي مرتبط از جمله اداره منابع طبيعي، محيط زيست و ... براي مهار و اطفاي حريق به منطقه مذكور اعزام شد‌ه‌اند. 
اين مسئول اضافه كرد: اما شرايط ويژه منطقه از جمله توپوگرافي خشن، دره‌هاي موجود، مشكلاتي در راستاي كار اطفاي حريق به وجود آورده است. 
ابدالي تصريح كرد: با توجه به تلاشي كه همه دوائر دولتي و حضور به موقع پرسنل دستگاه‌هاي مربوطه از جمله تلاشگران هلال احمر، نيروي‌هاي نظامي و انتظامي، بسيج و سپاه شهرستان و استان داشته كار اطفاي حريق در حال انجام است. 
معاون اداره حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: اكنون نيز با استفاده از يك فروند چرخ بال كار مهار آتش‌سوزي با موفقيت در حال انجام است. 
اين مسئول اضافه كرد: اين منطقه داراي دره‌ و پوشش فوق‌العاده گياهي است و بايد در نخستين فرصت حريق به وقوع پيوسته كنترل شود. 
ابدالي تصريح كرد: با توجه به برآورد انجام شده حدود 300 هكتار از مراتع اين منطقه از شهرستان شيروان چرداول دچار آتش‌سوزي شده است. 
معاون اداره حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: البته به زودي با تلاش همكاران، آمار دقيق خسارت و سطح حريق مشخص مي‌شود. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز