رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایلام:حفاظت از محیط زیست نیازمند فعالیت‌های جدی‌تری است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایلام گفت: حفاظت از محیط زیست بعنوان یکی از ارکان توسعه نیازمند فعالیت‌های جدی‌تری است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،«ایوب غیاثی» در مراسم اولین سالگرد تشکیل انجمن دوست‌داران طبیعت اظهار کرد: محیط زیستی که در آن زندگی می‌کنیم متشکل از آب، خاک و هوا است که متاسفانه این عوامل تشکیل دهنده زمین تحت تاثیر اعمال مخرب ما انسان‌ها در حال نابودی است.

 وی گفت: امروز در دنیا از محیط زیست به عنوان رکن اصلی توسعه نام برده می‌شود که اگر بخواهیم جزو این کشورها باشیم باید برای محیط زیست ارزش قائل شده و در حفاظت آن به عنوان یکی از پایه‌های توسعه پایدار نگاهی عمیق و جدی‌تر داشته باشیم.

 رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ایلام از آموزش به عنوان یکی از مولفه‌های نهادینه کردن فرهنگ اشاره کرد و گفت: کودکان امروز ما جوانان و مدیران آینده هستند پس باید رویکردهای ما به گونه‌ای باشد که در آینده جزو کشورهای پیشرفته باشیم و مطمئنا یکی از مولفه‌های آن حفاظت از محیط زیست است.

 وی گفت: چون الگوپذیری از نخبگان، اندیشمندان، هنرمندان و ورزشکاران در جامعه بالاست و وجود آنها در نهادینه کردن یک فرهنگ موثر است باید آنها را وارد این گونه NGOها کنیم.

 غیاثی در پایان تصریح کرد: باید ارزش این حرکت استثنایی را دانست و ضمن احترام به آرمان‌ها و اهداف این انجمن نه تنها اداره کل محیط زیست و شورای اسلامی، بلکه همه ارگان‌ها خود را موظف به همراهی با این گروه ببینند و قدردان زحمات رایگان این جوانان دلسوز باشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز