معاون شرکت گاز خبر داد:بهره‌مندی ۶۵ درصد شهرها و روستاهای ایران از نعمت گاز

معاون شرکت گاز کشور گفت:65درصد شهرها و روستاهای ایران از نعمت گاز برخوردارند.

مهندس غروی، در حاشیه گازکشی به سه شهر ، شهرستان ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام  اظهار کرد: 17 درصد گاز جهان در ایران وجود دارد که قبل از انقلاب اسلامی تنها 5 شهر از این نعمت برخوردار بودند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از یک هزار شهر کشور از این نعمت عظیم برخوردار شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 14 هزار روستای کشور از نعمت گاز در منازل خود بهره‌مند شده‌اند ادامه داد:65درصد از شهر و روستاهای کشور از نعمت گاز، برخوردارند.

معاون شرکت گاز گازرسانی به استان ایلام را روندی رو به رشد عنوان و تصریح کرد: به یُمن انقلاب شکوهمند اسلامی موفق به عملیاتی کردن 34 هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز و 240 هزار کیلومتر شبکه گازی در استان ایلام شده‌ایم.

معاون مدیرعامل شرکت گاز کشور از گاز به عنوانی نعمتی سالم که نقش مهمی در رفاه مردم و حفظ سلامتی محیط زیست دارد نام برد و تاکید کرد: در کشور سالانه صدها نفر به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی جان خود را از دست می‌دهند پس سعی شود رعایت این نکات را سرلوحه کار خود در کنار مصرف صحیح گاز قرار دهند.

مهندس غروی از مردم خواست تا با مصرف درست و بهینه از این منبع عظیم خدادادی شرایط مصرف سایر هموطنان در سایر مناطق کشور را که در حال حاضر از این نعمت بی‌بهره هستند را فراهم کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز