طرح جامع فرهنگی زنان سرپرست خاتوار در ایلام اجرایی می شود

معاون اجتماعی بهزیستی کشور گفت: طرح جامع فرهنگی زنان سرپرست خاتوار در ایلام اجرایی می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد نفریه صبح شنبه در نشست بررسی طرح مالی خرد و جامع فرهنگی زنان سرپرست خانوار در استان ایلام اظهار داشت: طرح جامع زنان سرپرست خانوار در استان ایلام به منظور توانمندسازی این قشر در استان ایلام اجرا می شود.
وی بیان داشت: این طرح برای اولین بار در استان کردستان و ایلام به عنوان دو  استان پایلوت در کشور اجرایی می شود و در صورت موفقیت طرح در کل کشور اجرایی می شود.
وی بیان داشت: استان ایلام با مشکلاتی نظیر بیکاری دسته و پنجه نرم می کند و نرخ بیکاری در این استان بالاست و کم کردن نرخ بیکاری از اهداف مهم این طرح است.
نفریه عنوان کرد: با اعتبارهای کلان طرح های بزرگ اجرایی می شود این در حالی است برای تعداد کمی اشتغال شکل می گیرد ولی ما در این طرح سعی داریم با اعتباری مناسب طرحهای کوچک ولی با اشتغالزایی زیاد اجرایی کنیم.
این مسئول بیان داشت: استان ایلام دارای طرفیت بسیار بالایی برای اجرای این طرح با استفاده مشاغل خانگی دارد.
وی افزود: در این طرح برای 300 گروه در استان ایلام در طول مدت سه سال به صورت مراحله ای با استفاده تسهیلات شغل ایجاد می شود.
نفریه بیان داشت: یک خط اعتباری سه ساله به میزان 50 میلیارد تومان برای اجرای این طرح در استان در نظر گرفته شده است.
معاون اجتماعی بهزیستی کشور اظهار داشت: هدف این طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است که در صورت موفقیت در استان ایلام در دیگر نقاط کشور اجرایی می شود.
 مديركل دفتر توانمندسازي خانواده و زنان بهزيستي كشور  نیز در این نشست توانمند سازی زنان سرپرست خانوار را از مهمترین برنامه های سازمان بهزیستی برشمرد و گفت: در برنامه امسال بهزیستی پیش بینی شده تا 10 درصد زنان سرپرست خانوار از چرخه حمایتی بهزیستی خارج شوند.
فریبا بریمانی به طرح خدمات مالی خرد اشاره کرد و گفت: این طرح از سه سال قبل به صورت پایلوت اجرا شده و در حال حاضر با دستور ریاست جمهوری در استان های کردستان و ایلام، یک هزار گروه اجرایی شده است به طوری که این افراد می توانند بدون ضامن و وثیقه از بانک وام به مبلغ حداقل 10 میلیون تومان بگیرند.
فریبا بریمانی بیمه خانوارهای روستایی، ارائه وام های خود اشتغالی به زنان سرپرست با هدف خودکفایی، گسترش خیریه ها و افزایش اورژانس اجتماعی را از فعالیت های سازمان دیگر سازمان بهزیستی در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار اعلام کرد.
مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون برای حمایت از دختران بی سرپرست، آسیب دیده و در معرض آسیب، 31 خانه سلامت، 31 مرکز بازپروری و 175 مرکز اورژانس اجتماعی فعال شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز