افتتاح سومین دوره جشنواره نوآوری و اختراعات غرب کشور در ایلام

سومین دوره جشنواره اختراعات غرب کشور امروز با حضور نسرین سلطانخواه، معاون علم و فناوری رئیس جمهور، حسینی، دبیر شورای عالی بنیاد ملی نخبگان، استاندار ایلام، روسای دانشگاه ها، روسای بنیاد نخبگان استان های کردستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و لرستان در سالن اجتماعات آیت الله حیدری دانشگاه ایلام برگزار شد.
 
در این مراسم عباس زاده مشگینی، استاندار ایلام گفت: نوآوری، استعداد و اختراع نقش بدیهی است که تصور آن موجب تصدیق می‌شود و برای اینکه چرخ توسعه و پیشرفت نوآوری بچرخد، شجاعت و اعتماد به نفس لازم است.
 
وی افزود: شورای عالی نخبگان باید در جهت اصلاح برخی از حمایت ها و یکسان سازی تسهیلات در سراسر کشور اقدام کند.
 
استاندار ایلام تصریح کرد: محصول حمایت از نیروهای نخبه استقلال، عظمت و تعالی ایران اسلامی است.
 
در ادامه این برنامه سید حسن حسینی، معاون فرهنگی و دبیر شورای عالی نخبگان گفت: شبیه سازی از طبیعت همواره موضوع مورد الهام برای نخبگان ما بوده، آنچه که در حوزه اختراعات باید به آن توجه کرد، تولید محصولاتی با سطح کارایی بالا است.
 
وی ادامه داد: هدف بنیاد ملی نخبگان افزایش اختراعات در حوزه های تولید انرژی، کشاورزی و بازی های فکری است، هرآنچه که باعث خودکفایی شود، ما از آن حمایت می کنیم.
 
معاون فرهنگی و دبیر شورای عالی نخبگان تصریح کرد: تجاری سازی اختراعات و معرفی آن ها به سراسر دنیا از ایده آل های اصلی ما در بنیاد نخبگان است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 14روز