نخبگان کشوری در روستاهای محروم دهلران حضور یافتند

برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی و فارابی در روستاهای محروم دهلران حضور یافتند.

دکتر"خلیل سالکی" در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: اولین دوره اردوی جهادی نخبگان و استعدادهای برتر کشوری با هدف خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، پزشکی، بهداشتی در مناطق کم‌تر برخوردار استان توسط تعدادی از برگزیدگان کنکور سراسری، برگزیدگان المپیادهای علمی کشور، برترین‌های جشنواره خوارزمی و فارابی در روستاهای دهستان سیدناصرالدین از توابع بخش زرین‌آباد شهرستان دهلران برگزار شد.

وی ادامه داد: در اولین و دومین روز برگزاری این اردو، گروه آموزشی - فرهنگی با حضور در دبیرستان‌های "شهید مفتح" و "عفت" بخش پهله برای دانش‌آموزان پایه‌های مختلف در زمینه مشاوره تحصیلی، نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری و مسائل درسی مطالبی را ارائه و به سؤالات آموزشی دانش‌آموزان پاسخ دادند.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان افزود: در روزهای سوم و چهارم اردو تعدادی از جهادگران با حضور در دبیرستان‌های شهید مصطفی خمینی و عصمت بخش میمه با توانایی‌ها واستعدادهای علمی دانش‌آموزان این مدارس آشنا شده و ضمن مشاوره تحصیلی در جهت رفع برخی از نیازهای علمی آنها راهکارهایی را به کادر آموزشی این دبیرستان‌ها ارائه کردند.

وی ادامه داد: در بخش فرهنگی شرکت کنندگان در اردو با مراجعه به دبستان‌های بخش‌های پهله و میمه از جمله دبستان‌های شریعتی، بنت الهدی، ابوذر و زینب، برای دانش‌آموزان جلسات و مسابقات فرهنگی و هنری برگزار کردند.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان ایلام برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه هوا و فضا، ساخت هواپیمای بدون سرنشین، ربات را از دیگر برنامه‌های نخبگان در این شهرستان نام برد.

سالکی در مورد فعالیت‌های گروه پزشکی، گفت: این گروه با حضور در روستاهای علی‌آباد و بردی، با بررسی وضعیت بیماران منطقه و ارائه مشاوره‌های بهداشتی - درمانی و غربالگری از مراجعه کنندگان، 108 نفر از بیماران این مناطق را توسط پزشک اعزامی معاینه و اقلامی از داروهای مورد نیاز را در بین آنها توزیع کردند.

وی ادامه داد: گروه پژوهشی با مراجعه به ادارات منطقه با بررسی مشکلات موجود راهکارهایی را برای رفع آنها به مسوولین مربوط ارائه کردند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز