ایلام رتبه دوم صادرات کالا از گمرکات کشور را کسب کرد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: گمرک استان در پایانه مرزی مهران تا پایان بهمن امسال رتبه دوم صادرات کالا از گمرکات کشور را کسب کرد.
به گزارش ایرنا،‌ ˈعلی مهدویˈ روز چهارشنبه در نشست توسعه صادرات غیرنفتی این استان بیان کرد: اداره گمرک ایلام امسال پس از استان ˈالبرزˈ دارای بیشترین میزان صادرات کالا به خارج از کشور بویژه عراق بوده است.
وی یادآور شد: 877 میلیون دلار انواع کالای ساخته شده و غیر نفتی در 11 ماه گذشته از راه گمرک استان و پایانه مرزی مهران در جنوب باختری ایلام به خارج از کشور صادر شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام اظهار کرد: این میزان صادرات کالای غیرنفتی در مقایسه با مدت مشابه پارسال از رشد 161 درصدی برخوردار است.
مهدوی گفت: بیشترین میزان صادرات کالا از پایانه مرزی مهران به کشور عراق شامل انواع مصالح ساختمانی، ساخته های صنعتی، میوه و تره بار بوده است.
وی اضافه کرد: افزون بر این، 9 هزار و 815 میلیون دلار کالا شامل ضایعات پلاستیکی، روغن زیتون و انواع نخ از عراق و سوریه وارد مرز مهران و کشور شده است.
مهدوی ادامه داد: این مقدار واردات کالا نیز در مقایسه با پارسال 174 درصد رشد داشته است.
پایانه مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام مهمترین مرز بازرگانی و گردشگری کشور است.
نزدیک به شش هزار گردشگر مذهبی روزانه از راه پایانه مسافری مرز مهران به عنوان بزرگترین پایانه مسافری مرزی کشور برای زیارت مکان های مقدس عراق و ایران به این دو کشور سفر می کنند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز