جهت اطلاع مردم و ثبت در تاریخ: کدام نمایندگان طرح محدودیت خبرنگاران را امضا کردند؟! (+جدول)

بر پایه تبصره یک ماده یک این طرح، تصویربرداری اعم از فیلم و عکس از نشست‌های مجلس تنها در یک ساعت شروع جلسات علنی مجاز بوده و این مدت در موارد خاص با تشخیص رئیس جلسه قابل افزایش است.

به گزارش «تابناک»، تصویربرداران صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی از این حکم جدایند. از آنجا که هدف اصلی این ماده، محدود کردن حضور عکاسان در صحن علنی است، با مخالفت دیگر نمایندگان ‌روبه‌رو شد و البته کلیات این طرح، موافقت و مخالفت‌های جدی نیز به همراه داشت.

اما نکته جالب ‌در این میان، نام‌ برخی ‌نمایندگانی است که از امضاکنندگان این طرحند، حال آن که در صحن علنی مخالف آن سخن می‌گویند؛ نکته‌ای که امروز مهدی کوچک‌زاده (مخالف اصلی این طرح) به آن اشاره کرد و گفت: در تبصره طرح ارائه شده برای اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس درباره فعالیت عکاسان در مجلس، برخی از دوستان امضا کرده‌اند، ولی اکنون آقای بائوج لاهوتی که از امضاکنندگان آن است، به عنوان مخالف نیز صحبت می‌کند.

نماینده مردم تهران افزود: من به عنوان متهم اصلی این طرح معرفی شده‌ام؛ اما آقایان قادری و ندیمی که از امضاکنندگان این طرح هستند، علیه آن مصاحبه می‌کنند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: ‌ای خبرنگاران بدانید با چه کسانی طرف هستید! این چه فضایی است که در مجلس پدید آمده‌ که امضاکنندگان طرح، در مخالفت با آن سخن می‌گویند.

حضور عکاسان و فیلمبرداران در مجلس تداوم می‌یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس پس از بحث و گفت‌وگوی چند ساعته پیرامون ماده یک این طرح ـ که حضور تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها را محدود می‌کرد ـ در پایان به این نتیجه رسیدند که تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها بنا به روال جاری در مجلس حضور یابند.

این گزارش می‌افزاید، بنا بر پیشنهاد کمیسیون تدوین آیین‌نامه، قرار بود تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها به جز تصویربرداران و عکاسان صداوسیما و خانه ملت، تنها یک ساعت اول آغاز جلسه علنی مجلس اجازه داشته باشند در صحن علنی مجلس حضور یابند، ولی پس از ارائه پیشنهادهای موافق نمایندگان مبنی بر تداوم حضور عکاسان و فیلمبرداران، سرانجام مجلس به این نتیجه رسید که فیلمبرداران و عکاسان رسانه‌ها بنا به روال جاری در مجلس حضور یافته و به تهیه فیلم و عکس بپردازند.

بر پایه مصوبه مجلس، تصویربرداری اعم از فیلم و عکس از جلسات مجلس تداوم خواهد یافت.

گفتنی است، از ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه، ۱۱۸ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع، اصل ماده یک طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس از این طرح حذف شد.

به این ترتیب عکاسان و فیلمبرداران بنا به روال فعلی در مجلس حضور خواهند یافت.
نظرات ارسال نظر
  • رضادر تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۱

    بابا این احمدی که اصلا عددی نیست

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز