زیبا سازی روستای « هفت چشمه » ایلام

معاون عمرانی استانداری ایلام گغت: اجرای طرح های هادی در روستاها گامی در راستای عمران، آبادانی و توسعه روستایی است که آهنگ مهاجرت روستاییان به شهرها را کند کرد.

مهندس احمد کرمی در بازدید از روستاهای هفت چشمه و چالسرا از توابع شهرستان ایلام با بیان اینکه روستای هفت چشمه بعنوان دروازه شهر ایلام و یکی از ورودیهای اصلی شهر در مسیر تردد زوار و مسافران باید همواره بعنوان اولین نقطه شهری از زیبایی خاصی برخوردار باشد، افزود: روستای هفت چشمه به افزایش فضای سبز، زیبا سازی و توسعه امکانات تفریحی، رفاهی و ورزشی نیاز جدی دارد.
وی با اشاره به اینکه طرح زیبا سازی و توجه به زیر ساختهای روستایی برای درآمدزایی امری ضروری است، اظهار داشت: طرح زیبا سازی بلوار وسط روستا با دو هدف جلب رضایت مردم، رهگذران و مسافران و زیباسازی نمای کلی روستا در کارگروه زیربنایی استان مطرح و تمهیدات لازم به منظور اجرای آن اندیشیده شده است.
معاون عمرانی استانداری ایلام به اجرای هر چه بهتر پروژه های عمرانی و همکاری مردم با دولت برای ارتقاء و بهبود عمران و آبادانی روستایی تأکید و خاطرنشان کرد: هر جا توان و ظرفیت مردمی بکار گرفته شود کارها با جدیت و نظم بیشتری پیش خواهد رفت.
مهندس احمد کرمی با بیان اینکه حجم کار بالا در کمترین زمان ممکن از ویژگی های مدیریت مردمی و جهادی است، یادآور شد: تشکیل تعاونی دهیاران یک کار ارزشمند است و تعاونی ها بعنوان یک کار نوپا، نوین و برآمده از بطن مردم می تواند روستاهای استان را متحول نماید.
وی کیفیت انجام کار و مدیریت زمان پروژه را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به فرایند ترسیمی برای شرکت تعاونی ها باید تلاش نمود تا هم در بحث سرمایه گذاری و ساخت و سازها و هم در مدیریت زمان پروژههای عمرانی و خدمات رسانی به مردم، پیش گام بود.
معاون عمرانی استانداری ایلام در بازدید از روستای چالسرا نیز در جریان پیشرفت فاز اول اولین پارک محله ای روستایی که با بودجه دهیاریها در این روستا در حال اجرا است، قرار گرفت و گفت: ساخت بوستانهای روستایی عامل افزایش نشاط اجتماعی، تثبیت جمعیت و توسعه و پیشرفت روستاهاست.
مهندس احمد کرمی با اشاره به کمی و کاستی های زیرساختهای روستایی و مثبت ارزیابی نمودن خدمات دولت عدالت محور افزود: هم اکنون در دورترین روستاهای کشور شاهد اجرای طرح بهسازی و بازسازی مسکن روستایی هستیم.
وی با بیان اینکه امروز از برکت خدمات دولت عدالت محور مردمان روستا در سایه خانه های مقاوم و مستحکم شب و روز خود را سپری می کنند، اظهار داشت: توسعه طرح‌های عمرانی و فراهم ساختن زیرساختها و همچنین خدمات‌رسانی به روستاها سبب کاهش روند مهاجرت روستائیان به شهرها خواهد شد.
معاون عمرانی استانداری ایلام تصریح کرد: هنگامی که مشکلات از سر راه روستاییان برداشته شود و روستاها به سمت توسعه و پیشرفت برود، روستاییان نیز با آرامش و بدون دغدغه به کشاورزی و دامداری پرداخته و در این زمینه با رشد و توسعه همراه خواهیم شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز