اصلاح طلبی ما در چارچوب نظام و ارزش های دینی است

کواکبیان گفت:اصلاح طلبی مد نظر ما در چارچوب نظام ، ارزشهای دینی و خط امام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام ،دکتر مصطفی کواکبیان امروز در جمع دانشجویان دانشگاه ایلام اظهار کرد: توصیه صریح قرآن این است که زمامداری جامعه باید در دست کسانی باشد که اهلیت این امر را داشته باشند .

وی با بیان اینکه شیوه حکومت داری باید بر اساس عدالت باشد افزود : اساس اجرای این اصل مهم به دست مردم رقم می خورد که در خرداد ماه جاری مردم با شعور ایران اسلامی بار دیگر حماسه ای با شکوه را خلق خواهند کرد .

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده تصریح کرد : خلق حماسه سیاسی با حضور پرشور مردم در انتخابات 24 خرداد ماه امسال رقم خواهد خورد .

مدیر مسوول روزنامه مردمسالاری با بیان اینکه نسل جوان به ویژه دانشجویان ما باید با بینش و درک سیاسی در روشن سازی افکار عمومی تلاش کنند خاطر نشان کرد : تحلیل های نسل جوان دانشجو ما باید به گونه ای صحیح و منصفانه از انتخابات برای سایر افراد جامعه باشد.

وی این قشر از جامعه را مشوقی برای حضور حداکثری مردم اعلام و عنوان کرد : خلق حماسه سیاسی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تحقق شعار امسال ، ضامن ضریب امنیت کشور است .

کواکبیان در ادمه با اشاره به اینکه طبق فرمایشات رهبری ، دانشجویان باید خط مشی سیاسی خود را در چارچوب قانون و اصول حفظ کنند اضافه کرد : حکومت ، مال مردم است و در انحصار هیچ فرد ، حزب و تشکل خاصی نبوده و نیست .

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم ، دولت آینده  خود را دولت اخلاق عنوان و تصریح کرد : وجه تمایز ما با دولت های سکولار ، همین اخلاق است که رشد و تعالی انسان را به همراه دارد که علاوه بر این ما می توانیم الگوی اخلاق سایر ملل  باشیم .

وی با اشاره به اینکه هرچه دولتی با اخلاق تر باشد عدالت در آن بیشتر اجرا می شود عنوان کرد : ما متاسفانه در چند سال اخیر ، بد اخلاقی های زیادی داشته ایم که سرآغاز آنها از مناظرات تلویزیونی سال 88 آغاز و تاکنون ادامه دارد .

کواکبیان تصریح کرد : نباید بگذاریم یکشنبه سیاه در مجلس نهم که خاطر رهبری را مکدر کرد دوباره تکرار شود .

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه دوپینگ سیاسی برای دولتمردان در یک عرصه صحیح نیست گفت : متاسفانه برخی ها الان با استفاده از امکانات دولتی در حال دوپینگ کردن هستند و با شعارهای عوام گرایانه ، همه جوره مرتکب بداخلاقی های سیاسی می شوند .

وی به شعار انتخاباتی خود که دولت من ، دولت اخلاق است اشاره و عنوان کرد : اقتصاد پیشرفته ، خدمت بی شائبه ، لغو تحریم ها ، اصلاحات همه جانبه و قانون مداری مقتدرانه معنای شعار دولت آینده من است .

کواکبیان با 50 برنامه اصلی دولت آینده خود در قالب طرح 50 گل برای شکفتن اشاره کرد و گفت : با شناخت دردهای فعلی جامعه و برنامه ریزی برای آینده می توان نسخه ای جدید برای فردا پیچید .

مدیر مسوول روزنامه مردمسالاری سازش با 1+5 را در گرو برقراری ارتباط با آمریکا دانست و گفت : بحث هسته ای ، روابط بین المللی ، لغو تحریم ها و سایر مسایل از طریق برقراری ارتباط با امریکا  در قالب حفظ خطوط قرمز رهبری میسر خواهد شد که در صورت امکان نگرانی اتحادیه عرب و لابی های صهیونیستی را به همراه خواهد داشت .

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم گفت : هیچ کس نمی گوید که آمریکا جنایتکار نیست ولی برقراری رابطه ما با آمریکا نمی تواند مایه ذلت ما شود چرا که ما نیز خطوط خود را کاملا شناخته و حساب شده این کار را انجام خواهیم داد .

وی تصریح کرد : در طول 34 سال گذشته همواره بیان جمله موقعیت حساس از سوی دولت ها و مسئولان نظام وجود داشته که از طریق برقراری این ارتباط این موقعیت ، غیر حساس خواهد شد .

کواکبیان در خصوص بحث هسته ای ایران با اشاره اینکه در مورد این بحث باید نه واگرایی تسلیم پذیری و نه مناظره و مذاکره جنجالی داشته باشیم افزود : غرب از اینکه ایران به دنبال ساخت بمب هسته ای و کاربری نظامی نیست کاملا مطلع هستند ولی هدف آنها سیاسی است و اهداف دیگری دارند .

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم در پایان با بیان اینکه اصلاح طلبی باید باشد چون نظام باید باشد گفت : اصلاح طلبی در چارچوب نظام و ارزشهای دینی و خط امام مد نظر ماست.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز