صدور مجوز اکتشاف معادن در ایلام سه برابر شده است

 استاندار ایلام گفت: صدور مجوز اکتشاف معادن در ایلام سه برابر شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود عباس زاده مشگینی در سومین جلسه ستاد اجرایی کارگروه توسعه معادن استان با بیان این مطلب افزود: از ابتدای سال 92 تاکنون 18 مجوز اکتشاف معدن در استان صادر شده که با مجوز های صادر شده در کل سال 91 برابری می کند.
وی با اشاره به توجه خاص دولت به بخش معدن در سال جاری خاطر نشان کرد: دولت به دنبال جذب بخشی از سرمایه های سرگردان بخش خصوصی کشور در حوزه صنعت با هدف جایگزین کردن سایر صنایع به جای صنعت نفت برای اقتصاد کشور است.
عباس زاده تأکید کرد: باید سرمایه گذاران و تحصیل کردگان بخش معدن را به سمت استخراج و بهره برداری از معادن استان سوق داد.
استاندار ایلام تصریح کرد: برای جذب سرمایه گذاران و استفاده از امکانات موجود باید از ظرفیت رسانه های بومی محلی در راستای اطلاع رسانی سریع و شفاف بهره برد.
این مسئول در ادامه با بیان اینکه جلسات کارگروه توسعه معدن باید منتهی به رفع این مشکلات حوزه و برگزاری مزایده ها جهت واگذاری معادن استان به بخش خصوصی شود، اظهار داشت: دولت برای مبارزه با مشکلات سیستم اداری و بروکراسی در حوزه معدن تمام اختیارات این حوزه را به استان ها واگذار کرده است.
وی بیان داشت: بخشی از مشکلات این حوزه به معارضین معادن بر می گردد که باید با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دیگر نهادها نسبت به حل و فصل آنها اقدام نمود.
وی در خصوص معارضین معادن استان گفت: دست اندکاران باید به دنبال حل و فصل دعاوی با اجرای قانون در سریعترین زمان ممکن باشند تا به روند سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن لطمه ای وارد نشود.
نماینده عالی دولت در استان در پایان متذکر شد برای حل مشکلات و موانع سر راه توسعه معادن در استان به دنبال به روز کردن قوانین و چابک کردن سیستم اداری در این حوزه و همکاری بین نهادها و ارگان های دست اندرکار باشیم .
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز