جوانان ایلامی و رویای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

جوانان نخبه و جویای علم استان ایلام ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی مراکز آموزش عالی را در استان ایلام رویایی به یقین پیوسته بدانند.
خبرگزاری فارس: جوانان ایلامی و رویای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد


به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، مسئولان مراکز آموزش عالی در بخش‌های مختلف دولتی و آزاد به دنبال اخذ محوز رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع تکمیلی هستند.

این مهم از سوی دانشگاه آزاد واحد ایلام به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی در حال پیگیری و تحقق کامل آن است.

اگرچه در بخشی از دانشگاه‌های دولتی و آزاد در حال حاضر تحصیل در مقاطع تحصیلی وجود دارد اما توسعه رشته‌های تحصیلی امری ضروری است که باید مدّنظر مسئولان امر قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد منطقه 22 ایلام در این باره گفت: اخذ مجوز 24 رشته تحصلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد پیگیری شده و نتایج مطلوبی حاصل شده است.

حجت‌الاسلام محمدرضا حسینی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: در حال حاضر 200 رشته علمی در دانشگاه آزاد ایلام وجود دارد.

وی ادامه داد: درصدد هستیم 24 رشته تحصیلی دیگر در مقطع کارشناسی ارشد را به تصویب مسئولان امر برسانیم.

این مسئول اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته این موضوع در حال تحقق است و وزارت علوم در این راستا وعده‌هایی داده است.

حسینی‌نیا تصریح کرد: ادبیات فارسی، ادبیات غرب، زبان انگلیسی، روان‌شناسی، شیمی آلی، شیمی تجزیه و ... از جمله رشته‌هایی هستند که در حال پیگیری اخذ مجوزهای آن هستیم.
نظرات ارسال نظر
 • عجیبدر تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۲

  از کی تا حالا قبولی در دانشگاه آزاد رویا شده است؟! پیدا کردن شغل بعد از فارغ التحصیلی رویاست!

  پاسخ به این نظر
 • مهراندر تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۲

  من از این استدلال های شگفت در عجبم. ایا صرفا جهت اینکه دانشجوها خدای ناکرده پشت درهای دانشگاه نمانند رشته ای را می آورید، 60 دانشجوی ارشدجذب می کنید و یک استاد.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۱ تير ۱۳۹۲

  این فارغ التحصیلهای بیچاره دانشگاه آزاد لیسانس و ارشد نداره!! تازه بعد از فارغ التحصیل شدن در دلهره ای عذاب آور زندگانی به سر می برند!! نکنه خدای نکرده جایی توی جمعی یه بحث علمی مرتبط با رشته آنها پیش بیاد!! چون حسابی دسته گل به آب میدن!!

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز