دخالتی در عزل و نصب‌های مدیریت‌های استان نداشته‌ام!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:دخالتی در عزل و نصب‌های مدیریت‌های استان نداشته‌ام.
احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: قوه مجریه و در واقع دستگاه استانداری در عزل و نصب‌های مدیریت‌های مختلف استان ایلام تصمیم‌گیری می‌کند و باید پاسخگوی این نوع تغییرات باشند.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم، هرگونه عزل و نصب باید براساس شاخص‌هایی باشد، یعنی اگر قصد برکناری کسی وجود دارد ،باید یکسری ملاک‌ها را در نظر گرفت که شخص حاضر در رأس آن مجموعه فاقد آن ملاک‌ها باشد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اگر کسی هم منصوب می‌شود، باید دارای شاخص‌هایی باشد که مدیر قبلی فاقد آن شاخصه‌ها بوده است.
شوهانی تصریح کرد: بعضاً بسیاری از انتصاب‌ها و عزل و نصب‌ها در این مدت صورت گرفته که ما از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم، اما در نهایت برخی از آنها به اسم نمایندگان تمام شده است.
نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی و شیروان چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: من به هیچ عنوان موافق این نیستم که به عنوان مثال فرماندار غیربومی در استان ایلام منصوب شود.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم در منظر استاندار و معاون سیاسی اگر فرمانداری غیربومی انتصاب شد، نباید همه بخشداران آن مجموعه نیز غیربومی شوند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: مردم انتظار دارند که فرماندار بومی داشته باشند، حالا اگر شخص خاصی در این منصب صلاحیت نداشت، شخص بومی دیگر  مورد توجه واقع شود.
شوهانی تصریح کرد: دلیلی وجود ندارد که از استان دیگر برای ایلام فرماندار تعیین شود، من به شدت با این وضعیت مخالف هستم و انتظار دارم عزل و نصب‌ها براساس خواست مردم انجام شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ظاهراً در عزل و نصب‌ها توجهی به خواست مردم نشده است.
وی ادامه داد: آیا در بدنه استانداری تا بخشداری ایلام نیرویی وجود نداشت که توانایی فرماندار شدن و یا مدیریت بازرسی استانداری ایلام داشته باشد که از نیروهای غیربومی استفاده شده است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: من هم بیانات اخیر نماینده مقام معظم رهبری در استان در خطبه‌های اخیر نماز جمعه ایلام را تأیید و مخالفت خود را از این عزل و نصب‌ها اعلام می‌کنم.
شوهانی تصریح کرد: من از بیانات آیت‌الله لطفی در خصوص عزل و نصب‌های استان به سهم خود حمایت می‌کنم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تاکنون نیز در هیچ عزل و نصبی دخالت نکرده و این اجازه نیز به بنده داده نشده است.
وی ادامه داد: اگر خودم هم علاقه‌مند ورود در این حوزه بوده‌ام، تاکنون این مجوز را از سوی مسئولان دریافت نکرده‌ام.
این نماینده مجلس اضافه کرد: تا این لحظه که با خبرگزاری فارس مصاحبه می‌کنم در هیچ عزل و نصبی از بنده مشورت گرفته نشده است.
شوهانی ابراز داشت: حتی نظر مشورتی بنده در هیچ عزل و نصبی در استان ایلام اخذ نشده است و به عنوان مثال تا شب انتصاب فرماندار جدید مهران از این موضوع بی‌اطلاع بوده‌ام.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اذعان داشت: من به عنوان نماینده مردم از این وضعیت راضی نیستم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز