به‌ نام دامداران، به کام دلالان!

مدیر کل امورعشایری استان ايلام گفت: با وجود اینکه هر ساله شاهد افزایش میزان تولیدات و فراورده‌های دامی دامداران استان هستیم اما فقدان صنایع تبدیلی سود این تولیدات را نصیب دلالان می کند.
"یارمحمد کریمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: عشایر سطح استان ايلام سالانه بیش از 300 هزار راس دام مازاد روانه بازار می‌کنند که امسال به دلیل خشکسالی که بر روی دام اثر منفی گذاشته است و واردات گوشت قرمز خارجی به استان، دامداران با مشکل جدی روبه‌رو شده‌اند.
وی تصریح کرد: بیش از يك میلیون و 367 راس دام در استان وجود دارد که سالانه بیش از 51 تن گوشت قرمز، 800 تن پشم، 220 تن روغن حیوانی تولیدی را روانه بازار می‌کنند.
مدیر کل امورعشایری با اشاره به اینکه دامداران و به‌خصوص عشایر شهرستان‌های جنوبی با مشکل فروش دام مازاد روبه رو هستند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این قشراز جامعه نقش مهمی در تولید و اشتغال‌زایی دارد باید تمهیداتی از سوي دولت اندیشیده شود تا به دغدغه‌های این تولید کنندگان بیشتر رسیدگی شود.
کریمی به حلقه مفقوده صنایع تبدیلی دراستان که اثر منفی بر زندگی این قشر مولد گذاشته است، اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه هر ساله شاهد افزایش میزان تولیدات و فراورده‌های دامی آنها هستیم اما بدلیل دارا نبودن صنایع تبدیلی سطح درآمد آنها تغییر چندانی نمی‌کند و این سود نصیب دلالانی می‌شود که از این صنایع بهره مندند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز