رونمایی از پایگاه اطلاعات و آمار استان ایلام در آینده نزدیک

معاون برنامه‌ریزی استاندار ایلام گفت: تفکر حاکم بر برخي دستگاه‌های اجرایی این است، پول دریافت کنند و بعد برنامه‌ریزی می‌کنند؛ در صورتی که دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را ارائه دهند و متناسب با آن برنامه‌ها اعتبار دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حشمت‌الله عسگری در جلسه شورای اداری استان ایلام با قدردانی از حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار کرد:طرح هدفمندی یارانه‌ها از بزرگترین طرح‌ها در عرصه اقتصاد است که مرحله اول آن به خوبی انجام شده است و اجرای مرحله دوم همراهی بیشتر مسولین را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه نباید برابر بودن میزان دریافتی از قانون هدفمندی را عدالت تلقی کرد، گفت: باید به دنبال برابر بودن فرصت‌های درآمدزایی حرکت کنیم و انصراف افرادی که به دلیل بی‌نیازی از زمان واریز یارانه‌ها بی‌خبر هستند از دریافت آن می‌تواند عدالت واقعی را به دنبال داشته باشد.
معاون برنامه‌ریزی استاندار به برنامه‌های کلان کشور مانند سند چشم‌انداز20 ساله و برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: باید مدیران برنامه‌های خود را متناسب با این برنامه‌ها اجرا کنند.
عسگری از تفکر حاکم بر دستگاه‌های اجرایی که منتظر پول هستند و بعد برنامه‌ریزی می‌کنند انتقاد کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را ارائه دهند و متناسب با آن برنامه‌ها اعتبار دریافت کنند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های امسال طرح اجرایی طرح توسعه روستایی است، خاطر نشان کرد: وظایف هریک از دستگاه‌های اجرایی در اجرای این طرح مشخص شده است که دستگاه‌ها باید این وظایف را در جهت متوازن کردن امکانات در سطح روستاها به درستی انجام دهند.
معاون برنامه‌ریزی استاندار به موضوع محرومیت‌زدایی در استان با نگاه توانمندسازی اشاره و تصریح کرد:تمام تلاش ما این است که 25 درصد باقیمانده از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی خارج کنیم و آنها را توانمند سازیم.
وی از رونمایی از پایگاه اطلاعات و آمار استان در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد دستگاه‌های اجرایی با همکاری در تکمیل اطلاعات این پایگاه زمینه همکاری بیشتر در خدمت‌رسانی را فراهم کنند.
در این جلسه معاون عمرانی استاندار گفت: دولت نهم و دهم از برنامه محورترین دولت‌ها بوده‌اند و پروژه‌های مهرماندگار از مهمترین برنامه‌ها بوده است که در قالب مهر ماندگار این طرح‌ها پیگیر می‌شوند.
احمد کرمی اظهار کرد: مهمترین عاملی که می‌تواند تکمیل طرح‌های عمرانی در استان را تسریع کند تعامل دستگاه‌های اجرایی است؛ چرا که متأسفانه بسیاری از مشکلات عمرانی در بین گره کارهای کارشناسان بوجود آمده‌اند و با همکاری مدیران و یک تماس تلفنی آنها حل خواهد شد.
وی یکی از برنامه‌های سال جاری را توجه به عمران شهری دانست و گفت: موضوع تعریض خیابان‌ها از مهمترین برنامه‌هایی است که دنبال می‌کنیم و تاکنون نتایج خوبی گرفته شده است که مرهون همکاری اداراتی مانند سازمان جهادکشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان آموزش و پرورش استان بوده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز