زمین‌های کشاورزی کشت آبی ایلام افزایش می‌یابد

ريیس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: در استان بیش از 340 هزار هکتار از اراضی زیرکشت رفته است که بیش از 70 هزار هکتار آن کشت آبی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا بازدار در همایش تجلیل از تولیدکنندگان و بهره‌برداران برتر بخش کشاورزی استان با اشاره به پتانسیل و توانمندی‌های بخش کشاورزی استان اظهار کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه این مقدار سطح زیر کشت آبی به 130 هزار هکتار افزايش مي‌يابد.
بازدار با بیان اینکه 16 پروژه کوچک و بزرگ در دست اقدام است، تصریح کرد: برای اجرای این پروژه‌ها بیش از 52 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی با بيان اينكه اعتباراولیه در نظر گرفته شده برای جهادکشاورزی استان بیش از 100 میلیارد تومان است، تصریح کرد: بیش از 16 طرح استفاده از منابع آب و استفاده بهتر از سفره‌های زیرزمینی برای کشاورزان در نظر گرفته شده است.
بازدار به مزارع زیرکشت سال 90 و 91 اشاره و عنوان کرد: در طول این دو سال بیش از 230 هزار هکتار ازمزارع استان به کشت باغات و زراعت اختصاص یافت.
وی به نقش حمایت فنی و تخصصی اشاره و بیان کرد: با توجه به خشکسالی بی‌سابقه در استان، جهادکشاورزی استان توانسته با حمایت‌های خود از کشاورزان استان نتایج خوب و ارزشمندی به دست بیاورد.
رییس جهادکشاورزی استان با بیان اینکه توسعه باغات استان از اولویت برنامه این دستگاه است و برای آموزش به کشاورزان بیش از 830 کارشناس اختصاص یافته است گفت: بیش از 3000 هکتار ازمزارع استان به کشت باغات اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه بیش از 1450 واحد تولیدی صنعتی و نیمه صنعتی در زمینه دام در سطح استان در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: این واحدهای تولیدی شامل گاوداری، مرغ‌داری و پرورش ماهی است که از وضعیت خوبی برخوردارهستند.
وی خاطرنشان کرد: برای تهیه علوفه مورد نیاز عشایر استان بیش از 7 میلیارد تومان هزینه شده است، بیش از 16 هزار تن علوفه در بین عشایر توزیع شده است که نقش موثری در کاهش خسارت به عشایر استان داشته است.
در پایان این همایش از 26 کشاورز و تولید کننده برتر استانی تقدیر شد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 11روز