تاکسی‌های اسقاطی ایلام همچنان منتظر باز شدن سایت بانک صادرات!

رییس سازمان تاکسیرانی ایلام گفت: تاکسی‌داران ایلامی که در صف اسقاط کردن تاکسی‌های فرسوده خود هستند کماکان باید منتظر باز شدن سایت بانک صادرات باشند.
افشین مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در سال گذشته بر اساس تفاهم‌نامه‌اي بين اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور و بانک صادرات مقرر شد تاکسی‌هایی که مدل آنها کمتر از سال 80 باشد، اسقاط شوند.
وی با بیان اینکه برای اجرای این پروسه از طرف بانک عامل به هر متقاضی 10 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 14 درصد پرداخت می‌شود، افزود: برای شهر ایلام نیز مجوز 200 دستگاه تاکسی اخذ شد.
مظفری همچنین با اشاره به اینکه 2 شعبه از بانک صادرات برای پرداخت این تسهیلات در شهر ایلام در نظر گرفته شد، اضافه کرد: برای یکی از شعبات بانک صادرات 100 نفر معرفی کردیم که هنوز وام تعدادی از آنها به دلیل بسته شدن سایت پرداخت تسهیلات تاکسی پرداخت نشده است.
رییس سازمان تاکسیرانی ایلام، منتظر ماندن تاکسی‌داران را تنها راه ممکن برای استفاده از این تسهیلات اعلام و عنوان کرد: در شهر ایلام بیش از يك هزار و 600 تاکسی کار جابجایی مردم را بر عهده دارند.
وی در خصوص اینکه برای ضمانت این وام کارمند رسمی یا سند خود تاکسی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکسی داران ایلامی با توجه به تکمیل بودن پرونده‌های خود برای استفاده از تسهیلات از بانک صادرات گلایه دارند.
یک تاکسی‌دار ایلامی به خبرنگار ایسنا گفت: به ما گفتند برای ضمانت یا یک کارمند رسمی و یا ضامن بازاری با حساب صادرات معتبر می‌خواهیم که جریان پیدا کردن این ضامن‌ها برای ما از داستان اسقاط تاکسی‌هایمان بدتر است.
وی تصریح کرد: تنفس برای بازپرداخت اقساط وام نیز هنوز برای ما مشخص نشده که آیا تنفس 2 ماهه‌ای که گفتن وجود دارد یا خیر؟
اين تاکسی‌دار ایلامی، گفت: حکایت ما تاکسی‌داران حکایتی خواندنی است، چرا که در صورت محقق شدن این وام و بازپرداخت اقساط آن، مسافرکشان شخصی نمی‌گذارند حتی پول قسط تاکسی را در بیاوریم، چه برسد به درآمد زن و بچه.
وی عدم ساماندهی مسافرکش‌های شخصی را عاملی برای تنگ‌تر شدن عرصه بر تاکسی‌داران دانست و گفت: بالا رفتن هزینه استهلاک تاکسی آن هم در شهری مانند ایلام که چاله چوله‌های سطح خیابانهایش ما را به صورت اتوماتیک در پایان ماه به تعمیرگاهها می‌كشاند، دردی است از دردهای ما با مسافرکشان شخصی
یکی دیگر از رانندگان تاکسی با ابراز گلایه‌ از وضعیت موجود تاکسی‌داران ایلام گفت: تنها جایگاه عرضه گاز سی ان جی برای تاکسی‌ها نمی‌تواند پاسخگوی نیاز ما باشد، چون در طول روز مدت زیادی را فقط در صف گاز به سر می‌بریم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -9روز