افتتاح استادیوم ۱۵ هزار نفری ایلام در هفته دولت

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان گفت: استادیوم 15 هزار نفری شهر ایلام با تزریق اعتبار به موقع، در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

"فرزاد فتاحی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: عملیات ساخت این پروژه ورزشی از سال 85 از محل اعتبارات ملی و استانی در مجموعه 20 هکتاری غدیر شهر ایلام آغاز شده است.

وی با بیان این که این مجموعه ورزشی در حال حاضر با 34 هزار متر مربع زیر بنا در حال ساخت است، افزود: تاکنون برای ساخت این مجموعه هشت میلیارد تومان اعتبارهزینه شده که برای تکمیل آن به پنج میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان همچنین با اشاره به اینکه استادیوم 15 هزار نفری شهر ایلام در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: این پروژه ورزشی جزء طرح‌های مهر ماندگار قرار گرفته که با ترزیق به موقع اعتبار در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

فتاحی در تشریح کارهای انجام شده در این مجموعه ورزشی، خاطرنشان کرد: این استادیوم آماده کشت چمن و پیست تارتان بوده که پروژکتورهای داخل زمین نیز نصب شده‌اند، صندلی‌های تماشاگران و اسکوربورد خریداری شده ولی هنوز نصب نشده‌اند و در حوزه خدمات عمومی نیز موتورخانه و پارکینگ این مجموعه ورزشی نیز تکمیل شده‌اند‌.

وی با بیان اینکه در سطح استان 29 پروژه ورزشی در حال احداث وجود دارد، عنوان کرد: تعداد پنج پروژه دیگر نیز به زودی عملیلت احداث آنها آغاز می‌شود که از کل پروژه‌های ورزشی در حال احداث، هشت پروژه در ایلام، چهار پروژه در مهران، پنج پروژه در دهلران، چهار پروژه در آبدانان، دو پروژه در دره شهر، سه پروژه در ملکشاهی، چهار پروژه در شیروان و چرداول و چهار پروژه نیز در شهرستان ایوان در حال ساخت است.

مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان اظهارکرد: از تعداد کل پروژه‌های ورزشی در دست ساخت در سطح استان 12 پروژه روستایی و مابقی شهری هستند که با احتساب بهره‌برداری از آنها سرانه فضای ورزشی روستایی که هم اکنون 42 صدم مترمربع است به 58 صدم متر مربع افزایش می‌یابد که تقریبا سرانه فضای ورزشی روستایی در سطح استان به سرانه ورزشی شهری نزدیک می‌شود.

فتاحی با اعلام اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه سرانه ورزشی ما باید به 1.2 مترمربع برسد، گفت: سرانه فضای ورزشی شهری در استان 62 صدم متر مربع است که با افتتاح پروژه‌های در دست ساخت، این سرانه در مجموع(شهری و روستایی) به 9 دهم مترمربع خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه شهرستان مهران بیشترین سرانه فضای ورزشی شهری و روستایی را در سطح استان به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: شهرستان ملکشاهی نیز در بین شهرستان‌های استان کمترین سرانه فضای ورزشی شهری و روستایی را دارد.

مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان به آغاز به‌ کار فاز دوم سالن تیراندازی ایلام اشاره کرد و گفت: بهره برداری از این سالن نقش بسیار مهمی در توسعه ورزش استان دارد چرا که این سالن جزء بزرگترین سالن های ورزشی کشور محسوب می‌شود که توانایی برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی نیز در آن پیش‌بینی شده است.

فتاحی اعتبار امسال این سالن را دو میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به استعدادهای ورزش تیراندازی در سطح استان، قطعآ با بهره‌برداری از آن، ایلام به یکی از قطب‌های تیراندازی کشور تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در هفته دولت امسال پروژه‌های ورزشی مهران شامل سالن روستایی گلان، زمین چمن مصنوعی روستای ریکا و استخر سرپوشیده شهر مهران، سالن ورزشی چند منظوره شهر دهلران و سالن روستای جلیزی در این شهرستان و سالن ورزشی روستایی ارمو در شهرستان دره شهر به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال حداقل 10 دوره مسابقات قهرمانی کشوری و دو دوره مسابقات بین‌المللی آسیایی برای برگزاری در ایلام در نظر گرفته شده است ضمن اینکه برای حضور مربیان تیم‌های ملی در ایلام برای آموزش ورزشکاران نیز برنامه‌ریزی صورت پذیرفته است که تاکنون مربی تیم‌های ملی کاراته، هندبال، کریکت، ژیمناستیک و والیبال در ایلام حضور یافته‌اند.

فتاحی با بیان اینکه چهار ماهه نخست امسال مسابقات قهرمانی کشوری رشته‌های رزمی، ژیمناستیک و ورزش های بومی - محلی را در ایلام برگزار کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: به زودی نیز اردوی تیم ملی شنا کشور نیز در ایلام برگزار خواهد شد که بر اساس اعلام تقویم کاری برخی از فدراسیون‌ها، قرار است که میزبانی مسابقات وشوو قهرمانی کشور و وزنه برداری در ایلام انجام شود.

وی افزود: بر اساس توافقات انجام شده با مسوولان فدراسون جودو مقرر شد که ایلام به عنوان پایگاه قهرمانی جودو درغرب کشور انتخاب شود و اردوهای تیم ملی جودو کشورعراق نیز در ایلام برگزار شود.

مدیر کل سازمان ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه 43 هیئت ورزشی در ایلام در حال فعالیت هستند ، تصریح کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ورزشکاران تحت پوشش در سطح استان را که در حال حاضر 32 هزار نفر هستند را به 42 هزار ورزشکار سازمان یافته برسانیم.

فتاحی تعداد عنوان‌های کسب شده توسط ورزشکاران ایلامی را در سال گذشته 650 عنوان کشوری و 45 عنوان آسیایی اعلام و اضافه کرد: با درنظر گرفتن آمار جمعیتی استان در مقایسه با تعداد ورزشکاران، جزء سه استان اول کشور هستیم.

وی در پایان به راه‌اندازی هیئت انجمن‌های ورزشی استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت‌: با توجه به اینکه هیئت انجمن‌های ورزشی استان 15 رشته را در زیر مجموعه خود قرار داده و این رشته‌ها بعضا جدید التاسیس هستند لذا در متنوع کردن رشته‌های ورزشی در استان نقش بسیار مهمی را ایفا کرده که البته باید بگویم که جزء موفق‌ترین هیئت‌های ماست‌.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 1روز